Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg léteznek olyan állások...

Tényleg léteznek olyan állások, ahová felvesznek bármilyen diplomával?

Figyelt kérdés
Milyen állások ezek? Milyen munkakörre, milyen feladatokra keresnek így embert?
2020. febr. 27. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, jellemzően multiknál működik ez. Az egyik vidéki SSC-ről tudom, hogy jelentős adókedvezményt kapnak, ha a munkavállalóik X%-a rendelkezik felsőfokú végzettséggel. Ezért olyan munkakörökbe is diplomásokat vesznek fel, amit egy jobb képességű középiskolás is el tudna végezni (pl. adatrögzítés, ügyfélszolgálatozás, stb.). A másik ilyen, amit hallottam, még anno egyetemen a nem is tudom milyen hivatal munkatársa volt kint egy állásbörzén, és ő mondta, hogy bármilyen diplomával lehet jelentkezni, a lényeg, hogy legyen felsőfokú képesítésed, a többire majd ők megtanítanak.
2020. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az SSCkben a diploma csak egy nagyon drága IQ teszt, de sok managernek nincs is diplomája se.
2020. febr. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állások többsége ilyen...
2020. febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Adatrögzítésen, ügyfélszolgálatozáson kívül mire keresnek még így embert?
2020. febr. 28. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Igen, van pár kérdéssel odébb, hogy 150 nettóért vesznek fel adminisztrátort bármilye diplomával
2020. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp most olvastam egy titkárnői állást, ahova elég a középfokú (lehetőleg szakirányú, de ha nem, hát nem) végzettség:

[link]

2020. febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb bármire csak ritka, hogy ezt konkrétan le is írják a hirdetésben. Van néhány állás ahol kötelező a végzettség (pl orvos) de rengeteg más van ahova nem elvárás.
2020. febr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkahelyek, ahova nem kell annyira speciális tudás, akár középfokú végzettség is elég, a diplomával inkább csak azt akarják bebiztosítani, hogy saját magával szemben is igényesebb legyen a jelentkező, meg kitartó, az átlagnál legalább kicsit intelligensebb, meg ilyen alap dolgok.
2020. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!