Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyivel kell többet dolgozno...

Mennyivel kell többet dolgoznom versenyszférában mint közalkalmazottként?

Figyelt kérdés

8 évet lehúztam közalkalmazottként de a fizetés még a mostani minimális emelés után is nagyon rossz,alig több mint netto 150.

Az egyetlen pozitivum hogy nincs túlóra, és a napi 8 órából, 3-4 órát kell dolgozni azt is lassított felvételként,mindig tartanak cigiszünetet, kávészünetet,reggeli szünet,edéd szünet stb.

Nem tudom mennyire drasztikus váltás lenne ha elmennék versenyszférába.



2020. márc. 1. 10:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Drasztikus lenne. Ilyen naplopás azért nem jellemző a versenyszférában.
2020. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen szintű naplopásért ennyi pénz sem járna.

Át kellene gondolnod, hogy valójában még túl is vagy fizetve.

A versenyszféra még a legnyugisabb helyen is rémálom lenne neked. Már csak a 8 óra ledolgozása miatt is.

2020. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
5%

Én most kezdtem a versenyszférában dolgozni, eddig nem hivatalosan közalkalmazott voltam, de félig-meddig mégis, állami cégnél, illetve előtte szervezetnél...


Egy multinál:

Lazán 1,5 órás ebédszünet, lassított felvétellel vánszorgás a legtávolabbi kajáldáig, kaja után 10 perc duma még ott, lassított felvétellel visszavánszorság, 30 perc duma a konyhában kávé mellett. A másfél órás kajaszünet elszámolása 20 percesként.

Szinte egész napos dumálás, rendszeres kávészünet, vízszünet (komolyan, még víz mellett is el tudnak beszélgetni).

Van olyan munkatársam, aki 8 órából ül vagy 1-et a gépnél.

2020. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%

Versenyszférában, de kutatás-fejlesztés részlegen (nincs szűkös határidőm) általában 6 óra érdemi munkát végzek. Túlóra nincs, max ha valamit nagyon elbasztam. Viszont a munkavégzésem nem csiga lassú, hanem próbálok minél gyorsabban mindent, a minőség rovása nélkül megoldani.

A jelenlegi munkavégzésed után szerintem neked ez nagyon megterhelő lenne.

2020. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

A versenyszférában nagyon-nagyon kevés kivételtől eltekintve a semmiért nem fizetnek.Általában 2-3 ember munkáját kell végezned egyszemélyben.A munkaidő,túlóra,szabadság kérdése szinte mindenhol nagyvonalúan van kezelve,természetesen nem a te javadra.

Az,hogy mondjuk a 8 óra helyett 9-10 kell dolgoznod,vagy a pihenőnapodon is be kell menned,vagy szabadságról visszarángatnak(vagy el sem engednek)általában mindenhol természetes.

Olyan nagy pénzekről ne álmodozz,nem tudom mit csináltál havi 150 ért,de a versenyszférában sem kell talicskával menni a fizetésért..

Én tavaly váltottam fordítva.Műszaki területen dolgoztam több mint 5 évet termelés területen,nyugodtan mondhatom,hogy mind lelkileg mint fizikailag megviselt.

Jelenleg a közalkalmazott vagyok,a fizetésem mindössze párezer forinttal kevesebb,viszont gyakorlatilag pihenni járok be a munkahelyemre.A napi rutin,ellenőrzési feladatok és esetleges konkrét munkafeladatok talán ha a napi munkaidő 1/10 részét teszik ki.

2020. márc. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Utolsó meggyőztél, nem váltok.

Én is csak pihenni járok be nagyrészt a munkára, az 3-4 óra munka is rendkivül laza tempóban,bárki megtudná csinálni.

2020. márc. 1. 12:30
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

Áruljátok már el, hogy aki saját példát ír, hogy márpedig ő nem hajtja túl magát, azt miért pontozzátok le?

Ilyenkor irigyek vagytok, hogy nem hajtja ki a belét, vagy mi?

Vagy azt hiszitek, hogy a világon csak olyan dolgok léteznek, amiket ti saját szemetekkel láttok?

Tessék, pontozzátok le ezt is, mert az eddigiek alapján úgyis ezt fogjátok tenni.

Én is versenyszférában vagyok, multinál.

Igaz, én sokat vagyok gép előtt, de csak azért, mert napi 8 órában nincs mit intéznem. De ha intézni kell, akkor megyek a városba. Ebéd kint. Nincs időkeret. mindenki minden dolgát elintézi. Dohányosok a 8 óra alatt biztos kint vannak 10x, a negyed óra minimum, de majd ha jön a jó idő, simán kint beszélgetnek egy-egy órát is. A lassított felvétel is jogos, senki nem szakad meg a munkában. Ha nem kint beszélgetnek, akkor a folyosón. Ha valaki elkezd valakivel beszélgetni, és egy óra múlva megint arra mész, nem ritka, hogy még ugyanott, ugyanúgy állnak. Téma: nők, foci, pénz, koronavírus. :D

Mindenki naprakész a legutolsó bulvárhírekből is, ami azt jelenti, hogy még a helyükön ülve sem dolgoznak, hanem interneteznek. Jó, azért néha dolgoznak is, mert valamit be kell írni a statisztikákba. Napi 2-3 óra alatt meg lehet csinálni. De azt mindenki nagyon hangoztatja, hogy mennyi dolga van. Csak épp mikor teszel egy kört az épületben, többnyire senki nincs a helyén.

Szóval nem kell olyasmit állítani, amiről nem vagytok meggyőződve. Ilyenkor azt lehetne írni, hogy NÁLATOK így van. De nincs úgy mindenhol! Versenyszférában is megvan ugyanaz a semmittevés, és állami szférában is van, ahol a beled kihajtják. Nincs általános recept, mindenből van mindenhol.

2020. márc. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
szabad tudni milyen munkát végeztek? én is úgy szeretnék csak ,,pihenni'' bejárni
2020. márc. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Melyik multihoz milyen munkakörbe érdemes menni ahol nem kell sokat dolgozni?
2020. márc. 1. 12:40
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező nem dolgoztál te még közalkalmazottként, csak a feszültséget és gyűlöletet kelted a süketeléseddel!


Br. 210 600Ft-ot kapok, holnap 12 órányi előadást tartok, kedden 6 óra + 2 konzultáció, szerdán 4-et, ami sajnos az első 2 és az utolsó 2, csütörtök 4 óra, majd 2 szünet és ismét 4 óra, pénteken 3 óra + 1 konzultáció, így délben végzek.


Ilyen a közalkalmazotti semmittevés, de te is tisztában lennél vele, ha benne dolgoznál!

2020. márc. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!