Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az emberek miért a nyugdíjt...

Az emberek miért a nyugdíjt várják, miért nem a megtakarításaikból, befektetéseikből akarnak megélni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben beszéltem Amerikában élő nyugdíjasokkal, sokan mondták hogy komplett portfoliojuk van, ebből szépen jön be a pénz évente, a nyugdíjuk amolyan zsebpénz.


Itthon az embereknek miért nincs pénzügyi kultúrája? Ahelyett hogy remegve várjuk a nyugdíjat inkább félre kellene tenni és okosan befektetni.


Arról nem beszélve hogy 20 év múlva egyáltalán nem lesz nyugdíj, vagy ha lesz is, valami vicc összeg.


Akkor mit csinálnak azok, akiknek jóformán semmi megtakarítása?



2020. márc. 2. 09:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

#10 - cserébe egy vagyonba kerül az egyetem és az egészségügy.

USA-ban ha születik egy gyereked, fél évi fizetést otthagysz. Ha bevisz a mentő, akár több ezer dollárba is kerül. Egyetemisták friss diplomával 20-30 ezer dolláros adóssággal kezdik az életet a tandíj miatt.


Szóval vacak az ország, de azért vannak benne jó dolgok.

2020. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%
Kíváncsiságból: mit és hogyan kellett volna például anno a nagypapámnak befektetnie az "átkosban" a kis szakmunkás fizetéséből, amiből éppen kijött a család?
2020. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%
#11: tudom, másvilág, csak ezért értelmetlen a kérdés is. Amúgy a többletből 4-5 év lenne az egyetem. Egészség biztosítás ott is van, lehet fizetni. Annak lesz milliós számla aki nincs biztosítva.
2020. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
17%
Akkor is létezett pl. GMK és a rendszerváltáskor aki ügyes volt, az tudott olcsón szerezni pl. ingatlanokat vagy földet.
2020. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%

A legfőképp azért várok nyugdíjat az államtól mert pl év végi adopapiromon 2019 1.200.000ft befizetett sápom van, és még ezen nincs rajta az amit a munkáltató fizetett utánam ami tovabbi évi 600.000ft.


Ha nem is nyugdíjat, de pl egy normális egészségügyet azért elvarnek ennyi pénzért... Aztán folytassuk a sort: jövedelmemen vastag adó van, veszel egy házat mint pl most én 1.000.000ft illetéket fizettem be a navnak, 27%áfa,jövedéki adó üzemanyagon, súlyado... Utak? Infrastruktúra? Nem igazán látszik... Ami még van autópálya az meg fizetős, még külön fizessek..


Nem valóban nem várhatok semmit az államtól, mert ingyenélő vagyok..

2020. márc. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%
#15: Hát nem érted? Azért veszik el az adót tőled, hogy azoknak adják, akik szerintük értékesek: akik legyártanak 3 gyereket a semmire, cserébe a 10 millióért.
2020. márc. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én viszonylag elég fiatal vagyok, de már most egyáltalán nem számítok nyugdíjra. Így én mindenképpen valamilyen nyugdíjpénztáras módszert fogok választani. A kötelező járulékfizetést pedig úgysem úszom meg, ezért sem zavar majd az esetleges borítékos fizetés vagy a KATA.

Amúgy Amerikában van nyugdíj rendszer, csak kicsit másképp működik.

[link]

2020. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
16# a 10 millát nem kapja meg... 3 év tb jogviszony (nem, nem kozmunka, meg allaskeresesi, hanem rendes munkaviszon) és a fizetésének is olyannak kell lenni hogy 45e a fizujanak max 50%a lehet..
2020. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
56%

#18: És szerinted ez meggátolja őket? 3 év TB jogviszony úgy is meglehet, ha ebből 2 évig magának fizette a TB-t. A nettó minimálbér fele 53 ezer, szóval az sem okoz gondot.

Ergo: simán megkapják a 10 millát akkor is, ha egy minimálbérből élnek, ami valljuk be, egy embernek elég max. Nettó 107 ezerből ketten se tudnak megélni, nemhogy gyerekkel együtt.

Ennek pedig egyenes következménye, hogy lesz egy csomó siralmas körülmények közt élő gyerek a CSOK miatt, míg aki rendesen dolgozik és fizeti az adót, de nem akar vagy nem tud 3 gyereket bevállalni, az nem jut lakáshoz.

2020. márc. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%

"3 év TB jogviszony úgy is meglehet, ha ebből 2 évig magának fizette a TB-t."



Nem!! Az nem elég. Munkaviszony kell. Csokhoz is, babavarohoz is.


3 gyerekkel pedig biztosan nem könnyű, ne irigykedj.

2020. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!