Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek friss diplomásként...

Szerintetek friss diplomásként fogok "normális" állást találni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, januárban végeztem az egyetemen, agrármérnök diplomával rendelkezem. Tudom, hogy még nem sok idő telt el, de úgy érzem semmi értelmes lehetőség nincs, és beadtam jónéhány helyre a jelentkezésem, de visszajelzést nem kaptam sehonnan. Debrecenben keresek egyébként munkát, és nem válogatok, már tucatnyi "sima" adminisztratív munkára is jelentkeztem

2020. márc. 4. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Hát szerintem a hazai agrárium halott.
2020. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly januárban végeztem és csak júniusban lett munkám. Bár én gazdasági területen végeztem és Pesten kerestem munkát.
2020. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi szakmai gyakorlatod van mondjuk nyári szünetekből ?
2020. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Ha a szakmában nem találsz munkát, akkor tudom ajánlani az IT-t. Egyik ismerősöm ott végzett éppen ezen a szakon. Már évek óta az IT-ben van. Nagyon szereti. Jó döntésnek tartja, h oda ment.

Ha más nem is, ott általában van munka. Persze kell egy jó nyelv is. Elsősorban német, de angol is

2020. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

#4

Persze mert az IT arról szól, hogy excel táblákat töltögetsz..

Igen, informatikus hiány van. De a jó, hozzáértő szakemberekből.

2020. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tapasztalatom nem sok van sajnos. A szakmai gyakorlaron kívül néhány hónap, tisztában vagyok vele hogy ez is megnehezíti a dolgot.

Köszönöm az IT tippet :)

2020. márc. 4. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Jovo heten Budapesten hvg allasborze, tessek elmenni, ennyit meger a dolog!
2020. márc. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen ágon szakosodtál.


Azért a növényvédelemnek csak van még talán keresete.

2020. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!