Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amelyik országban kijárási...

Amelyik országban kijárási tilalom van, ott mehetnek dolgozni az emberek, vagy bezár minden munkahely? (Nem létszükségletűekre gondolok, pl. játékbolt, műhelyek, barkácsáruház. )

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom, hogy lesz-e kijárási tilalom, mert ilyen területen dolgozom, és ha nem lehetne elhagyni a lakást, akkor munkahelyre sem mehetek?


Építőiparban dolgozom szerkezetlakatosként. (Ironikus lenne, mert egyedül dolgozom, emberrel nem találkozom.)


2020. márc. 21. 18:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%

Kijárási tilalom esetén csak 1 ember mehet ki egy családból és csak vásárolni vagy orvoshoz, gyógyszertárba, illetve akinek kutyája van, az leviheti a kutyáját sétálni, de nem lehet gyerekkel járszótérre menni, se dolgozni, hacsak ne kereskedelemben és az imént felsorolt helyeken dolgozol. Eleinte még a fodrászok is nyitva voltak, de aztán már az is bezárt, oda sem lehet menni.

Spanyolországról mondtam az infót, ott meg is büntetik meg letartóztatják, aki megszegi a tilalmat.


Kijárási tilalom esetén nem, nem mehetsz dolgozni az építőiparba sem.

2020. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Hülyeség. Kijárási tilalom ellenére lehet menni dolgozni!


gondolj bele, hogy senki nem menne be?! 1 hét se kellene és világvége volna. MAd max szinten járnák fegyveres bandák az utcákat.

2020. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Nincs értelme a kijarasi tilalomnak. Most is vannak elég szigorú intézkedések. A mostani fertőzöttek meg az intézkedések előtt fertőzödtek meg.


Egyébként hogyan kezelned az 50%+ munkanélküliséget?

Aki fel, maradjon otthon, nem fertozodik meg. Aki nem fel, az tartsa életben a gazdaságot, amennyire lehet.

2020. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%

2-es, talán Spanyolországban vagy Olaszországban laksz?

Csak szólok, hogy hiteles infókat mondtam, rendőrök járőröznek a spanyol utcákon és Madridban már 75 embert letartóztattak a kijárási tilalom megszegése miatt.


Nem, ha nem kereskedelemben, gyógyszertárban, egészségügyben, stb dolgozol, nem mehetsz dolgozni sem!

2020. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

A kijárási tilalom is többféle lehet. Elsőre amúgy is lakóhelyelhagyási szabályok lesznek. Ismerek olyan embereket, akik már megkapták az igazoló kártyájukat, hogy a lakóhelyük és a munkahelyük között közlekedhetnek.

Lehet menni vásárolni élelmiszerboltba, leviheted a háziállatodat a lakóhelyed közelében egészségügyi sétára.

2020. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Időpont ma 19:32

Egyenlőre mi itt élünk Magyarországon. Minden állam a saját módszerével írja elő a "kijárási tilalmat".

2020. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

#4 hülyeséget beszélsz, ilyen NINCS!


Karanténba azokat zárják akiknek NINCS engedélye kimenni. Ha a munkáltatód ad engedélyt, akkor munkába járhatsz!


"kereskedelemben, gyógyszertárban, egészségügyben" <- ezeken kívül minden leáll, akkor összeomlik a gazdaság, és ezeket is magával rántja. Nem lesz áram, nem lesz víz, nem lesz szemétszállítás, nem lesz szállítmányozás.. akkor ki fog gyógyszer vinni a kórházba?


A mi cégünk Olaszországban is tevékenykedik. Ugyanúgy bejárnak dolgozni az ott élők, mint egy normális munkanapon. Kapott mindenki igazolást, hogy oda megy reggel, és ott tartózkodik a munkaidő alatt!


Akinek nincs ilyen igazolása, azt igen is büntessék meg!

2020. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%

#19:46, 6-os


A KÉRDÉSRE VÁLASZOLTAM!!

"Amelyik országban kijárási tilalom van,..."

Eddig - amire rálátásom van - 2 országban vezették be: Spanyolország és Olaszország.


Lehet nyugodtan lehúzni 0-ára meg hülyeségeket írok, stb., egy olyan Face csoport moderátora vagyok, ahol az EGÉSZ VILÁGON élő magyarok együtt vannak a csoportban, beszélek spanyolul, nem csak a magyar híreket olvasom - de biztos én vagyok a hüle... :D

2020. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, nektek értelmezési nehézségeitek vannak vagy egyszerűen csak kötözködni akartok?


A kérdező világosan megírta, hogy NEM LÉTSZÜKSÉGLETre gondolt (nem áramellátás, szemetes, stb)

Hanem játékbolt, barkácsműhely. Erre válaszoltam, hogy ilyen helyekre meg építőipar nem lehet menni dolgozni kijárási tilalom idején.


Na mindegy, további jó kötekedést:D

2020. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

Nincs olyan, hogy "a" kijárási tilalom.


Mindig konkrét intézkedések hoznak, és majd abból kiderül, hogy most csak egyedül sétáltathatsz kutyát, vagy akár kettesben is. Vannak országok, ahol kifejezetten javasolják, hogy menj ki sétálni az utcára, máshol ezt is ellenzik.


A játékbolt, barkácsáruház, ilyeneket már rég be kellett volna zárni.

2020. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!