Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészetből fogok érettségizni...

Gépészetből fogok érettségizni, de szakmát nem kapok. Így elmehetek gép- vagy szerkezetlakatosnak?

Figyelt kérdés

2020. márc. 21. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. márc. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Jó esélyel igen. Elöszőr valoszinü segédmunkás bért kapsz. Aztán majd tudás arányában nő.
2020. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

@13:31


Pont azért fogják éhbéren tartani, mert papír nélkül max segédmunkásnak állhat be.

2020. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

NEm, hiszen szakmád még nem lesz.

Ott kellene maradni az érettséi utáni OKJ-s képzésen.

El sem tudod képzelni, mennyire meg fogod bánni, ha nem csinálod meg.

Most azt hiszed, tied a világ, nem akarsz az iskolapadban rohadni még 1-2 évet.

De később majd vered a fejed a falba.

Most ingyenes, ki tudja, mi lesz pár év múlva...

30 körül már idegbajt kapsz, hogy alig keresel, soha nem léptetnek elő, bezzeg mindenki mást igen. Lesz majd családod, de normálsi munkád nem, és majd akkor rájössz, hogy vissza kéne ülni az iskolapadba. Ahogy nagyon sokan rájönnek. Csak olyankor már óriási kínlódás estire járni, mellette dolgozni, és még a családdal is foglalkozni.

Áruld el, mi az a nagyon fontos dolog, ami előbbre való 18 évesen, mint a szakma?

2020. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Senkitse érdekel már a papir. A cégünkhőz pl bárkit felvesznek normál fizetéssel aki eltudja látni a munkát.


Persze iskola nélkül nehezeb megtanulni. De a kérdés nem erről szolt.

2020. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

@14:22


Jaj istenem, ne beszélj már ekkora zöldségeket. Annó én is elektronika előkészítő osztályba érettségiztem le, de szakma papírom nincs, más irányba helyezkedtem el. De ettől függetlenül rohadtul nem állnának szóba velem sehol ha egy műszerészi vagy technikusi pozícióba jelentkeznék.


Az autószerelő műhelyekben sem olyan szerelők dolgoznak, akiknek nincs szakvizsgájuk, csak megnézték a youtubeon hogy hogy kell csinálni....

2020. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Am szerintem te kevered a szakembert a segédmunkással.
2020. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem te meg kevered a valoságot az elmélettel. Senkit nem érdekel hol tanultál meg autott szerelni. Ha youtubrol akkor youtobrol.


Persze iskola nélkül nehéz, de a kérdés továbra sem erről szol.

2020. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hallod itt te nem vagy tisztában a valósággal.


Az hogy autót nem szerelhetsz papír nélkül kb olyan evidencia hogy sofőrnek nem vesznek fel jogsi nélkül.


Persze, ilyen utolsó kiskunböglyöspusztia 500 fős falu maszek szervízébe lehet el lehet kókányolgatni végzettség nélkül, de amúgy ilyen nincs.

2020. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha ez az agymenés igaz, amit írsz, akkor én holnap bejelentkezek a helyi kórházban szívsebész főorvosnak. Ugyan nincs diplomám, sem orvos doktorim. De sokat olvastam róla. Szóval biztos felveszek majd.
2020. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!