Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20-35 év közöttiek, ti a...

20-35 év közöttiek, ti a fizetésetek hány százalékát tettétek eddig félre hosszú távú kiadásra (lakás / kocsi)?

Figyelt kérdés

Érdekelne még, hogy:


Hol éltek? Bp, megyeszékhely, egyéb (K / NY-i országrész)

Kivel / milyen formában laktok? szülők / albérlet / saját tulajdon


Nyaralást meg a tartós háztartási cikk vásárlást ne vegyük bele pls.



#fizetés #spórolás #nmegtakarítás
2020. márc. 22. 19:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

De hogy ne legyek troll...nincs állandó százalékra megszabva mennyit teszek félre.

Van amikor 80-90%-ot van amikor semmit.Nincs állandóra megszabva.

2020. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
40-60%, de alapvetően szerencsétlen vagyok és mindig vannak nem várt költségek.
2020. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
2018ban 43%-át, 2019ben a 47%-át az éves fizetésemnek. Azelőtt is volt félretéve, de nem vezettem rendszeresen a kiadásokat, így nem tudom mennyi volt.
2020. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
300 körül keresek 27 évesen és még otthon lakok. 50 körül adok le itthonés olyan 200 ezret rakok félre havonta. Ez olyan évi 2,5 millió. 30 évesen majd vehetek lakást de így is lesz majd kb 15 milliós hitelem mivel sajnos 30 alatt már nem nagyon van lakás errefelé.
2020. márc. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a 30-as éveimben járok. Az elmúlt 10 évben Budapesten laktam és dolgoztam, de minden hétvégén haza jártam délnyugat magyarországi megyeszékhelyre. Nemrég kaptam munkát ebben a városban, így vége lett az ingázásomnak, haza költöztem ebbe a városba.

Lakás: nos nálam ez egy kicsit bonyolultabb. Annak idején az ELTE-re jártam egyetemre. Mivel napi szinten 200km-ről ingázni kivitelezhetetlen, kollégiumi ellátást nem kaptam, így nagyszülői örökségből vettem/kaptam ott egy lakást. Kis külvárosi lepukkant lakótelepi panel, de nekem arra jó volt, hogy hét közben tudjak hol aludni. Később munkát is csak Pesten kaptam, így ez után is ott laktam. Most hogy haza tudtam költözni, ezt a budapesti lakást kiadom és a bérleti díjból egy az egyben bérlek a mostani városomban egy lakást + garázst. Ebben lakok most. Tehát van saját lakásom, de mégis bérelt lakásban lakok. Ami szerencsére a rezsin felül pénzembe nem kerül.

Munka, fizetés: egyetemen dolgozom, kutatok és oktatok. Közalkalmazott vagyok, így agyonfizetve nem vagyok. A KSH által közölt átlagfizetést meg se közelítem. Nem vagyok túl nagy igényű. Ruhátból, fogyasztási cikkekből kevesebbet, ritkábban, de jó minőséget igyekszem venni. Szórakozni nagyon ritkán járok. Több napos ottalvós nyaralást nem szoktam tartani. Nekem ez bőven elég. Valahogy nem is vágyom a világ túlsó végére, hogy egy hét alatt eltapsoljak több havi fizetésemet. Ha az adott hónapban nincs semmilyen váratlan kiadás, akkor a fizetésem felét-harmadát tudom félre tenni.

Hosszú távú kiadás: Lakással el vagyok látva. Erre különösebben nem gyűjtök. 2 éve vettem egy új autót. Ezt teljes egészében készpénzzel fizettem ki. Nem cserélgetem sűrűn az autóimat, ezzel a mostanival kb 10 évre tervezek. Tehát az autóvásárlás nálam nem igazán aktuális mostanában. Különösebb nagy cél most nincs, amire kimondottan gyűjtenék. Ennek ellenére rakok félre, nem szórom el, amire most nincs feltétlenül szükségem.

2020. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%

A fizetésem kb. 30%-a megy el a lakáshitel tölesztésére, további 30-45%-a meg szokott maradni. Mondhatjuk, hogy félre van téve, mert ha semmi extrém nem történik, akkor ez előtörlesztésre megy.

Bp., egyedül.

Hát igen, ha örököltem volna, akkor nem menne el a fizetésem 30-70%-a 10-20 éven keresztül, de hát ez van.

2020. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Bp, albérlet egyedül, fizu kb 40-45%-át teszem félre.
2020. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%

Nehéz megbecsülni, hiszen minden hónap más, és csak ettől az évtől kezdtük a feleségemmel együtt összeírni januárban, hogy pontosan mekkora a vagyonunk, azonban abban az a különbség sem lesz pontos, mivel abban benne vannak az állampapír hozamok, illetve részvényeink árváltozása.


Nagyjából ketten együtt olyan 3 milliót teszünk félre évente, ami kb. harmada kettőnk éves fizetésének.

2020. jún. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Most csak 200 körül keresek, jó hónapban a felét is félre tudom rakni. Volt egy rossz időszakom tavaly amikor a korábbi megtakarításom nagy részét feléltem, munkanélküli voltam, így most sincs sok félretett pénzem. Megyeszékhelyen lakom, szülőkkel.

Kocsit 2-3 évente szoktam venni, valami szakad szutyok mindig van olcsón. De inkább bicajjal járok úgyis.

Lakásra jó lenne gyűjteni, de itt ahol lakom még az egyszerű telkeket is 20 misi körül dobálják, esélytelen...


32/F

2020. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A telkek nálunk s 10milliótól (+min. 40 millió építeni rá házat) kezdődnek, de a garzonlakásunk fullra felújítva 15 millió, ég lepukkantabbat lehet olcsóbban is szerezni
2020. jún. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!