Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire fontos...

Szerintetek mennyire fontos egy vállalkozás alapításánál egy jó asszisztens felvétele? ”létszükséglet” vagy nem?

Figyelt kérdés
A valaszokat elore is koszonom!
2020. márc. 22. 21:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#8 Nem írtam sem azt hogy alkalmazottként (könyvelőt), sem az ellenkezőjét. Kár ezt másodára is meglovagolni. :)
2020. márc. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Továbbá azt sem írta senki, hogy kötelező. Csupán azt, hogy ajánlott.
2020. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

kell= ajánlott?

A kérdésben is egyértelmű a "felvétel " nem egyenlő a megbizasi vagy vállalkozói szerződéssel. Ahogy a 61%-os is kiszúrta a napok óta operatív költség minimalizáláshoz nem értő, leendő vállalkozóhoz hasonló a kérdés.Aki szintén napok óta itt kérdezget.


Szerintem sincs értelme lovagolni ilyeneken. 😊

2020. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek értelmes,értéket adó kommentelőnek hálásan köszönöm a válaszát.
2020. márc. 23. 11:21
 15/18 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom (könyvelőirodában dolgozok) 3 féle vállalkozó a jellemző: az egyik nem ért semmihez, nem is érdekli, mindent oldjon meg a könyvelő, még az ügyfélkaput is lusta megtanulni használni, a másik tisztában van a dolgokkal, de kikéri a könyvelője véleményét is, mert pár dolog nem tiszta vagy megerősítést kér, a harmadik mindenhez IS ért, aztán csinál valami hülyeséget, utána megy csak a könyvelőhöz, aki a kárelhárításban igyekszik segíteni, vagy kikéri a tanácsát, utána szarik rá, aztán megy sírni, hogy így 💩 meg úgy. A betérő kezdő egyéni vállalkozók többségének fingja nincs sok fontos dologról, aki Kft-t csinál, a valamivel informáltabb.
2020. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló:Pont ezért akarok a lehető legalaposabban utána járni, holnap találkozok 2 könyvelővel is!:)
2020. márc. 23. 15:42
 17/18 anonim ***** válasza:

A betérő kezdő egyéni vállalkozók többségének fingja nincs sok fontos dologról, aki Kft-t csinál, a valamivel informáltabb.


Több tízéves tapasztalat alapján ez nettó marhaság, buta általánosítás.

2020. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező az se baj, ha még többel találkozol.


10+ éves vállalkozóként mondom, hogy

1. Nem baj, ha van más is aki aláírásra jogosult, ha olyan a tevékenységi köröd. Nekem se e.v volt az első vállalkozásom 14 éve, ami azóta is működik.


2. Amit itt írtak a vállalkozói tipológiáról... Kerüld az olyan könyvelőt, aki most hirdeti magát szabad kapacitásra. Ők azok akik a megélhetési zömében könyvelők, de unblock átlátni nem tudnak egy vállalkozást. Épp azért zuhan most be az ügyfélkörük, mert a sok katas stb. vállalkozás kényszerpihenőre került, kiesik a bevételük, ami megelőzhető lett volna, ha pl. olyan a könyvelőjük hogy nem csak a bevallásokat dobálja be havi fixért, hanem érdekelté válik abban hogy az a vállakozás stabil alapokon fejlődjön. Vagy csak olyanokkal szerződik, akiknél nemcsak ez a megoldás létezik.


3. Igen kell, hogy átlásd dolgokat. Nem feltételen kell hozzá felsőfokú agy számviteli végzettség, de ha csak megnézel egy tanegységlistát gazdasági szakirányon már egy felsőfokú okj-n is csak résztanegysége az amit a könyvelő végez. Igaz Te viszont a suli után azt nem fogod olyan alapossággal tudni napi rutinból tolni mint ők és folymatosan aktualizálni sem, de igazából ezért fizeted őket hogy azzel ne kellejne foglalkoznod. Ezeket meg autodidaktaként is el tudod sajátítani meg majd a problémák sokszr rá fognak világítani a megoldásra is, amire ahogy írták lehet nem pontos az ismereted róla, de már csak elég lesz rákérdezned.


Ahogy itt is látod az esetek 90%-ban csak azt láják megoldásnak, hogy ev. lehet csak a vállalkozás. Ez kb tükrözi azt, hogy milyen körökben mozognak.


Azután belemennek inkább nyelvészkedésbe, mintsem pl eszébe jutna egy társas vállalkozás lehetősége,azon belül pedig egy részmunkaidős munkaviszony pl. aki lehet aláírásra vagy képviseletre jogosult. Megfelelő forrászszervezési ismerettel meg kb 0 költségen.


Szóval probléma megoldást sajnos egyre kevesebb köyvelőtől várhatsz el már manapság. Régebben elég volt egy könyvelőhöz vinned 3-4 új céget, ma már az egy vállakozást kell átvinned 5 év alatt 5 könyvelőhöz, mire találsz legalább egy olyat, akinek nem kínai az pl. hogy ptgreg és nem azt a választ adja, hogy majd megkérdezi a kolléganőt mert ő már csinált ilyet. Vagy épp a törzsdatot nem neked kell megmutatni hol keresse,

esetleg külföldi adóigazoláson megmutatni, hogy melyik adónem micsoda.


És igen kell tudnod kontrollálni és nem vakon megbízni a könyvelőben, de ez nem jelenti azt, hogy mindent is jobban tudsz. Csak nem vagy veréb. Ha mindent a könyvelőtől várnál el, akkor a könyvelőnek igazából nem könyvelő irodája lenne, hanem kisboltja, éttermei és erdészete az űrkutatási és egyéb laborok mellett, mert ugye ha neki kell tudnia jobban akkor így ő lenne az akinek mindenhez is érteni kellene.


Ha azt tapasztalod, hogy konkrét kérdésedre, jogszabályokat mond fel, de alkalamzni nem tudja a benne lévő lehetőségeket, "nyelevészkedik" meg egyéb halogató, vagy bagatelizáló dolgokat mond csak, akkor foghatsz gyanút, hogy nem biztos, hogy jó helyen vagy.

És célszerű visszaellenőrizni mit is csinál vagy mond. De ezt csak úgy tudod, ha magad is lealább alap szinten tisztába vagy a vonatkozó lehetőségekkel.


Pl. itt hónapokon át kaptam a fejemhez, hogy ev. hogy tud szocho kedvezményt érvényesíteni, meg tolják, hogy a járulék az minimum 50 ezer/hó. Én most januárban váltottam az ev.hez 4-jére könyvelőt 5 év alatt. Az előzőek tejesn jók voltak két évig, majd közölték már nincs kapacitásuk. Ez látszott abból is, hogy egyre többször kellet visszadobálnia bérjegyzéket, mert a munkanapok nem a jelenlétivel voltak összhangban, mondták hogy veszteséges már régóta a vállakozás, holott évközben a korábbi kókler könyvelő milliós adóhányait is kitoltam és nem kellett külső finanszírozásból tőkésíteni sem a vállakozást. Átnéztem a 1965-ket, 50%-al volt több a nettó árbevétel, mint a nettó költség, áfa is -800.000 követelében állt.

Hozzávettem adószámlát nettó bért, plusz bértámogatásokat stb. sehogy nem jött ki a mínusz. Amikor már csak egy ügyfél vagy a sok százból, akkor ne várj csodát a könyveléstől.


Elégedj meg azzal, hogy legalább határidőn belül, nem valótlan adatokkal fel van rögzítve a bevallás, alkalmi munakvállaók bejelentése stb. Olyan is volt aki miatt így lett pár millió adóhiány és önrevíziós költség 2 év alatt.


Az üzleti tervet, ügymenetet stratégiát, fejelsztést, munakerő kérdést - ezen is jót röhögetem most, hogy a könyvelő tudja mikor lehet felvenni munkaerőt, lásd munakviszonyos tag esete, vagy törzstőke kérdése - stb. magadnak kell tudnon megoldani ahogy az esetleges válságkezelést is.


Januárban kaptam ajánlatokat, egyeztettünk mit mikor és hogyan kellene nekem lekönyvelni, 3-an el se vállaltak , mert részben nem értették miről beszélek,vagy nem érteken hozzzá. 2-en bevállalták volna, aki végül lett az meg első hónapban teljes járulékot számolt szocho kedvezményes alkalmazott után, mert nem emlékezett, vagy nem látta hogy mikortól van foglalkoztatva

a munkaerő. Van itt aki 10.000-et kér önellenőrzére ilyen esetben .:-)



Szóval nem mindenhez is kell érteni, hanem tudnod kell átlátni azt amire megbízod őket. Azt meg felejtsd el amikor 0 ismerettel kérdésed van, hogy majd a könyvelő meg a másik kedvenc a mindent is tudó ügyvéd majd megmondja Neked.


Aki meg azt mondja, ő majd megoldja neked, vagy ő tudja mit és hogyan és mikor, na azt célszerű elkerülni messzire, hogy ne később fájjon a fejed miatta.

2020. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!