Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ma Magyarorszàgon mekkora...

Ma Magyarorszàgon mekkora hàtrány karrier, fizetés szempontjából egy mérnöknek, ha nem tud angolul?

Figyelt kérdés
Németül beszül, más idegen nyelven nem.

2020. márc. 23. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem hátrány, ugyanis Magyarországon sok a német autóipari multi.

A németek meg azt szeretik, ha mindenki beszéli az ő nyelvüket, és nem egy harmadik, közös nyelven kell kommunikálni.


Audiban,Merciben, ilyen helyeken például, csak németül kell tudnia a mérnököknek.

2020. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mérnök függő, audiba kötelező a német, de én statikusként semmire nem mentem a némettel, muszáj volt megtanulnom angolul, még a német emberekkel is angolul kommunikálok
2020. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tévhitekkel ellentétben a német cégeknél is egyre fontosabb az angol a bonyolult ellátásiláncok és kihelyezett szolgáltatások miatt.
2020. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az angol a munka nyelve. Természetesen német cégeknél elvárás a német tudása is ha feljebb szeretnél lépni, de ha jó pozíciót szeretnél, akkor elengedhetetlen az angol.

Ha nem cégen belül kommunikálsz, hanem harmadik, külföldi féllel, aki nem német ajkú, úgy 100% hogy a tárgyalás angolul lesz. Plusz rengeteg dokumentáció már alapjáraton csak angolul van.


Ha sima "mezei" mérnök szeretnél lenni egy autoipari cégnél pl. akkor nem lesz hatalmas hánytrányod, de jobban jársz ha megtanulsz valamennyire. Több nyelv ismerete mindig nagyobb fizetéssel és több lehetőséggel jár.

2020. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legnagyobb német multinál dolgozok ami jelen van országunkban. Minden céges kommunikáció angolul zajlik. Németet gyakorlatilag csak az e-mailek aláírásában látok, azt is az üdvözlettel résznél. A főnököm (osztályvezető) sosem hallottam németül beszélni, bár ettől függetlenül lehet, hogy tud.
2020. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Német közismert építőanyaggyár mérnöke vagyok, minden anyagcégbeli kommunikáció angolul történik. Néha olyan német telefonál aki nem tud angolul, ekkor kell egy németül tudó kollégát keríteni, de ez ritka.
2020. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Alap, hogy tudj mérnökként angolul, bizonyos német multiknál pedig ezen felül kellhet a német (nem minden német multinál).
2020. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, fel sem vesznek, ha nem beszélsz angolul. És nem a konyhanyelv kell, hanem attól jobb. Én most tanulom a németet, nagyobb sikerélményem van, mint az angollal 6 hónap alatt. Nekem nehéz az angol, de tanulom azt is, viszont csak a bajom van vele, hogy nem beszélem úgy, ahogy mérnökként kell(ene). Szóval, én nagy bajnak tartom, hiánynak a hiányát. A Te esetedben vagy akiről szó van, nem lesz könnyű. Hiába a német, ha nemcsak német partner van, akkor megette a fene. A Bosch is német multi, miközben több a nem német partner. Ok, ha betéved egy német, akkor boldog lesz, de nem a német téved be mindennap. Vagy pedig igen, de akkor magasabb karrierszinten. Ahol megintcsak kellene az angol.
2020. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!