Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az SSC-k és a...

Szerintetek az SSC-k és a multik a koronavírus után kevesebb fizetést fognak ajánlani majd az akkori pályázóknak?

Figyelt kérdés
Nem is a vírustól, hanem az utána lehetséges gazdasági válságtól félek. Szerintetek a külföldi cégek kevesebb fizetést fognak kínálni?

2020. márc. 29. 10:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem.
2020. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%
Nyilvánvaló, hogy a megnövekvő munkanélküliség lejjebb fogja nyomni a béreket.
2020. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
84%
Kevesebbre nem számítanék, viszont a bérnövekedés üteme biztos, hogy megtorpan. Mindenféle himihumi pozíciókra adtak már 600+ bruttót, most tuti, hogy nem lehet majd azon pityeregni, hogy miért csak 5% fizuemelést ért az, hogy az elvárásnál kicsit gyengébben elvégezted a munkádat.
2020. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, hanem simán csak hatalmas leépítések jönnek és jóval kevesebb munkavállalóval folytatják.
2020. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%

Tesóm nagy multinál van már most be van jelentve egy 20%-os leépítés (és ez csak az első kör).

Aki marad annak a bére nem változik, de új ember szóba se jöhet, még aki itt van annak is jó része megy a lecsóba.

2020. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%
Kevesebbet nem. A bértáblákat lefelé nem fogják módosítani. De sok helyen akár 150 nyitott pozíció is volt párhuzamosan. Na most 0. Meg persze a 2-3%-nál nagyobb béremeléstől és a bónusztól elbúcsúzhat mindenki a következő 2 évre.
2020. márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igen, a munkanélküliség megnövekedésével számíthatunk alacsonyabb bérekre (szinte bármilyen cégnél, az SSC-k sem kivételek).
2020. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is lentebb fognak menni a bérek. Azt viszont egyelőre nem tapasztaltam, hogy létszámstopot hirdettek volna. A héten is két recruiter keresett meg, jó pozikkal (ezeknél a fizut nem tudom, nem írták, én meg nem kérdeztem, mert nem akarok váltani).
2020. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
35%

Az érdekes szitu lesz amikor Gizike irodista kap 300-at, és százával jönnek majd a jelentkezők akik akár fele-harmad annyiért is vállalnák.


mely cég nem fog elgondolkodni azon hogy Gizike lapát és felvesszük a 100 jelentkező bármelyikét a helyére fele annyiért?

2020. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
@9 Harmadáért nem kapsz németül meg angolul beszélő diplomás embert. Olyat meg főleg nem, aki tud héberül vagy norvégul. Az SSC-k bármennyire is lenézett helyek, azért messze nem egy aktatologatós kis irodát kell elképzelni Mariska nénikkel, akik nyugdíj után még négy órában iktatgatnak.
2020. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!