Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászok! Ti hogy és hol...

Közgazdászok! Ti hogy és hol helyezkedtetek el pályakezdőként?

Figyelt kérdés

Ellátásilánc menedzsment msc képzésen végzek lassacskán,viszont még nem tudom hol fogok dolgozni és hogy milyen munkakörben lenne egyszerübb elhelyezkedni. Tanulmányaim során a gazdász tárgyak mellett tanultam logisztikát és menedzsmentet is. Sajnos az alapdiplomám teljesen más, ezért azt most ne vegyük számításba.

Tudnátok esetleg adni tippeket hogy ilyen végzettséggel milyen cégeknél, milyen pozíciókat kellene megpályáznom?

Sajnos kezdőket sehova sem keresnek, kivéve ha tárgyalóképes az angol vagy német tudása az embernek.

Előre is köszi a válaszokat!

Ui: É-Ķ Mo-ról lenne szó.



2020. ápr. 1. 01:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagy autóipari multinak voltam gyakornoki programjában.Még az egyetem alatt.


Ezzel az MSC-vel, ami neked lesz, elég sok helyre eltudsz helyezkedni.

Szállítmányozás, beszerzés, raktártervezés, termelés.Ez a szak főleg ezekre készít fel.



Viszont, ehhez a diplomához, komoly nyelvtudás is kell, csak úgy veheted kezedbe.

2020. ápr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakdolgotatban saját knowhowt kutattam ki, abból lettem vállalkozó is az abszloutorium után. Abbol élek itthon, amit leírtam. Most van kis időm felkeszulni mellette és az államvizsgát letenni, mert kifutok lassan az 5 évből.
2020. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Pont mostanában lehet olvasni arról rengeteget, hogy összeomlanak az ellátási láncok a koronavírus miatt. Szóval ezt jól megszívtad, már bocs.
2020. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hármas! Miért szívnám meg ezzel? Pár hónap alatt újra visszaáll minden, máskülönben vége a gazdaságnak. Globális ellátásiláncok ismét menni fognak.
2020. ápr. 1. 15:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Már az egyetemi évek alatt dolgoztam beszerzési asszisztensként, így nem nulla tapasztalattal álltam neki munkát keresni. Ajánló levelet kaptam a főnöktől, és így könnyebben találtam állást.
2020. ápr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Levelezős vagyok így nem vesznek fel gyakornoknak, pedig sok nappalis csinál gyakornoki munkát, igaz nem sok az előrelépési lehetőség. Sok embert ismerek akik már 4-5 éve gyakornokok és nincs kilátásba a főállás. (Ez a boschnál van így)
2020. ápr. 2. 12:05
 7/12 sm's girl ***** válasza:
Kicsit off, de megkérdezhetem mi volt az alapszakod?Mert én is nézegettem ezt az Msc-t de nekem is relatíve más a Ba szakom (műszaki menedzser logisztika szakirány).
2020. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Munkaügyi és tb igazgatási volt az alap, jogi karon.
2020. ápr. 6. 01:35
 9/12 A kérdező kommentje:
További válaszok jöhetnek nyugodtan!
2020. ápr. 13. 01:30
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Bocsi, de ez nem közgazdász végzettség, hanem logisztikai
2020. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!