Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek mennyi vésztartalékotok...

Nektek mennyi vésztartalékotok van?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben kezdek elmélyülni a pénzügyi cikkek között és a legtöbb helyen azt ajánlják, hogy legyen 3-6 havi vésztartaléka az embernek. Kíváncsi vagyok, hogy ez tényleg ilyen átlagos jelenség és én vagyok lemaradva vagy inkább csak álom?



Én jelenleg lakásra gyűjtök, így minden felesleges pénz arra megy félre, de nincs külön kifejezett vésztartalékom, de így belegondolva tényleg rosszul esne a lakásra szánt pénzből fedezni valami nagyobb gondot.


Nektek?



2020. ápr. 11. 14:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
58%
36 milliós személyi hitelem van, örülök, hogy fizetem, vésztartalékról szó sincs
2020. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
1 évre elegendő pénzem van
2020. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%

Ha meghúzom a nadrágszíjat és csak kajára meg rezsire költök akkor 2 évet is kibírom. Ha eladom az autót, meg 1-2 felesleges kacatot, akkor 2,5 év.


Bár nem fenyeget az a veszély, hogy kirúgnak, vagy leállunk. Illetve van más bevételem a főállásom mellett.

2020. ápr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%

Párszázezer forint, tehát pár hónap.

De van egy 13 éves mosógép, porszívó, 14 éves mikró, a lakásban az ajtók nagy része nem záródik jól, az erkélyajtó bármikor kiszakadhat, télen pár hónapig nem volt melegvizem, lavórban fürödtem, mostam hajat.

Tehát nagyon-nagyon félek.


Volt pénzem, de pont tanulásra ment el. Aminek vagy lesz haszna, vagy nem. Simán lehet, hogy nem. Most próbaidőn vagyok, szerintem április végén köszönnek el tőlem.

De még azt is mondhatják, hogy fele óraszámban kellek, ami nettó 100-130 ezer forint, tehát semmire se elegendő.


A 3 hónapnyi tartalék nagyon kevés. Egyrészt lehet olyan helyzet, hogy az ember ennél többet van munka nélkül, másrészt pikk-pakk elmegy ennyi pénz bármire. Én a jelenlegi helyzetben 1,5 milkával lennék "nyugodt".

2020. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Nekem jelenleg 5 millióm van a megtakarítás számlán. Hitelem nincs. Ebből kihúznám sokáig, de ezt lakásra tettem félre.

Azt hiszem mostantól elkezdek sima vésztartaléknak is félre rakni. Ki tudja mikor kellhet.

2020. ápr. 11. 14:51
 6/37 anonim ***** válasza:
93%

Ha mindent összeszámolok kb 2,5 millió, az a legrosszabb esetben 12 hónapot kitart

Sajnos szükség is lesz rá úgy tűnik

2020. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
90%
1 es 36 millio szemèlyi kölcsön? Hogy sikerült összekalapàlni?
2020. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Fél év tartalék.
2020. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
77%
Ha mostantól nem kapunk egy vasat se senki a családban, akkor 2 évig élünk meg. Persze, ha minden drágulna, ami várható még emellé, akkor azért ez azért lecsökken, de nem drasztikusan, mert akkor az életszínvonalból is lejjebb engedünk, és alkalmazkodunk. De kizárt, hogy ennyi idő alatt ne találjak munkát a területemen bel- és külföldön valahol (IT terület) szóval ez csak egy elméleti eszmefuttatás nyilván.
2020. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
89%
"Vesztartalekom" semennyi. Megtakaritasom 5 milla, legalabb 2 even at megelek belole. Max akkor lenne ertelme elkuloniteni a "vesztartalekot", ha valami nagyobb befektetesbe vagnek, pl. lakast vennek.
2020. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!