Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy gépészmérnöki végzettségge...

Egy gépészmérnöki végzettséggel rendelkező srác milyen munkát kaphat?

Figyelt kérdés

Magamra gondolok. 11.-es gépész vagyok, csak még azt nem tudom ,hogy mi is ez a gépészet. Mivel mindenki mást mond, remélem itt egyértelműbb választ kapok.


Gépész csak kétkezi munkát végezhet? Mert az telejsséggel kizárt. ÉN mérnöknek tanulok, aki tervez és alkot, de nem ő építi meg.


Szóval milyen állás után nézhetek ami viszonylag jól fizet, és nem egy esztergályos műhely.


2020. ápr. 23. 20:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Még azokat sem tudom h,ogy a "gépész osztály" mit foglal magába.. Milyen gépészek léteznek? villamosgépész? épület gépész?? bár az utóóbbi szerintem nem létezik. Mondom, fogalmam sincs, hogy mi ez. 8.-bsn anyám azt mondta, hogy oda menjek amire a legjobban vágyom, legjobban szeretek csinálni. Mivel én kiskorom óta a műhelyember vagyok szinte egész nap persze, hogy ez érdekel a legjobban. De már félek h,ogy ez rossz választás volt, és félek, hogy ilyen szakmunkás hegesztő leszek aki albérletben lakik..
2020. ápr. 23. 20:10
 2/9 anonim ***** válasza:

most mire vagy kíváncsi?

középfokú gépész végzettségre vagy gépészmérnöki végzettségre:

mert, ha 11-es vagy, akkor te nem gépészmérnöknek tanulsz, azt ugyanis egyetemen tanítják

2020. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

11.-es vagyok szakközépben. gépész osztályba járok. De mondom.. Fogalmam sincs erről az egészről. MIndenki mást mod, valaki azt mondja, hogy ők a gépészmérnökök (mi) mások azt, hogy nem, mert ők csak gépészek, nem mérnökök, aztán valaki azt mondja, hogy "ezt nagony kell tudni, mert munkátok során cnc-vel és esztergával fogtok dolgozni" itt sokalltam be. Aztán valaki meg mondja, hogy hát mi csak a tervezőasztalnál fogunk ülni az irodában és rajzolni. ezért van a szakrajz óra.


Ezért vagoyk teljesen összezavarodva!!!

2020. ápr. 23. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:
még egyszer a mérnökök egyetemre járnak, nem szakközépbe
2020. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt már olyan főiskolát végzett kiscsaj is, aki azt hitte, hogy neki ezután jár a doktori cím...


Persze ha a szakmáról halvány fingja sincs valakinek, én eddig mindig azt mondtam, hogy építőipari segédmunkát, vagy a McDonaldsban/Burger Kingben megbecsült munkát kaphat akkor is.


Ugyanakkor mióta van ez a vírus, már a fenti receptem se működik :(

2020. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Van baj....

Megnyugtatlak: szakközépben nem képeznek mérnököket.

Egyébként én addig nem adnék tervezői jogosultságot gépészmérnököknek, amíg nem dolgoztak legalább 2-3 évet alkatrészgyártásban, mert sokszor ráírogatják a random baromságaikat a rajzra, de arról már fogalmuk sincs, hogy a p1cs@ba lesz az a gyakorlatban legyártva.

2020. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6, kreativitás!!

Utat az új gondolatnak, ami mondani akar valamit!

...én a helyedben mwgetetném a 3D nyomtatóval, azt' ami kijött, azt visszaküldeném felsőbb szintre, hogy "ti akartátok" :)

2020. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6, normális helyen azért a tervezéssel együtt van kockázatértékelés (FMEA) meg folyamattervezés is ....de maradjunk annyiban, hogy létezik olyan 2019es autó, ahol, ha legelőre húzod az ülést, akkor nem tudod egyenesbe állítani a háttámlát, mert nem fér el a fejtámla rendesen XD
2020. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vodafonelive ***** válasza:

Kedves kérdező, szakirányban ugyan, de létezik épületgépész, nem kitalált dolog, fűtés, hűtés, lég-klímatechnika, gázellátás, megújuló energiás tervezésekkel, sales, kivitelezéssel foglalkozik. :D

A CNC-esztergát is tanulnak, sőt marást is, de még hegesztést meg kovácsolást is... csak ezeket nem a mérnök fogja csinálni, Ő (általában) számítógép előtt fog számolni, rajzolni, 2D/3D-ben tervezni. Mindezeket egyetemen (főiskolán szerintem már nincs is gépészmérnöki szak) lehet tanulni érettségi után.

2020. ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!