Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szellemi dolgozónak lógást...

Szellemi dolgozónak lógást jobban elnézik mint fizikainak?

Figyelt kérdés
Az egyik Bosch gyárban dolgozó mérnök mondta hogy vannak napok amikor egész nap mobilneten lógnak és youtubeoznak.

2020. ápr. 23. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Általánosságban igen, de egyébként munkafüggő. Egy callcenteres pl nem engedheti meg magának a lógást fogadnia kell a hívásokat, mert látnak minden számokban hogy hogy teljesít.


Én dolgoztam fizikai és most szellemi munkásként. Egyértelműen jelenleg többet lógok. :D

2020. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
NEm feltétlen, csak nekik nem egyenletesen van munka. Vannak napok, amikor sok szabadidejük van, meg van, amikor 10-15 órát egyben le kell dolgozni egy-egy sürgös munka esetében.
2020. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Mi az hogy lógás? A feladat és a határidő adott, a lényeg hogy végezz a munkával, ameddig kell. Közben, ha marad időd, kit érdekel mit csinálsz?
2020. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Sztem igen. Fizikai munkásbol mindig lesz egy következő, míg megfelelő szellemimunkast már nehezebb találni.
2020. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Állíts be egy átlag sori melóst bármilyen szellemi munkakörbe.

Mittudomén, a legegyszerűbbe, ahol ügyfelek panaszaira kell e-mailben válaszolni!

Innwntől két lehetőséged van (feltételezve, hogy be tudja kapcsolni a gépet):


1. Alkalazol mellé egy normális szellemi végzettséggel rendelkező fazont, aki kijavítja a helyesírási hibáit, kitörli a káromkodásokat és sértegetéseket, urambocsá megírja a tényleges válaszlevelet helyette úgy, hogy annak még értelme is legyen. Persze ekkor felmerül a kérdés, hogy minek is alkalmazod emellé a jómunkásembert, mikor a szellemi munkás egymagában sokkal hatékonyabb lenne, ha nem kéne a Jóska hülyeségeivel szenvednie...


2. Egy dörzsölt ügyvédet, vagy egész jogi osztályt alkalmazol, aki majd a Jóskapisták által generált becsületsértési, rágalmazási, csalási és fogyasztóvédelmi ügyekből valahogy kimossa a céget :) Persze felmerül megintcsak, hogy: miért?

- hát, ha mondjuk amúgy ügyvédi iroda vagy, akkor jó gyakorlásnak!

2020. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez inkább a munka jellegétől függ, nem attól, hogy fizikai vagy szellemi. Ha olyan jellegű munkát végzel, ahol ott kell lenni fizikálisan, akkor nyilván megbocsáthatatlan a lógás. Ellenben vannak olyan munkakörök is, amik nem a személyes jelenlétet igénylik, hanem azt, hogy egy adott projekt be legyen fejezve határidőre. Hogy te napközben végig mobiloztál, és este otthon fejezted be, huszadrangú, határidőre legyen meg.
2020. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Abban más a kettő, hogy a fizikai munkát jobban lehet mérni, kiszámíthatóbb. Nincs nagy szórás, hogy ki 10 perc, ki egy nap alatt köt be egy hűtőszekrény motort, jön eléd a szalagon, klikk-klikk, kész is. Míg a szellemi munkánál simán van, hogy ami nekem fél óra, az a szomszédbak egy hét. Meg olyan is, hogy nem jósolható meg előre, hogy mennyi idő lesz.
2020. ápr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy a Call Centerben valóban ott kell ülni, de mi simán Candy crushoztunk hívás közben, ha épp úgy volt. Volt olyan műszakom is, hogy három filmet néztem végig háromszoros fizuért (jan1) De nyilván olyan is sok volt, mikor meghalni alig volt idő.
2020. ápr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

A szellemi munkás teljesítményét nem lehet úgy mérni, mint a fizikait. A fizikai előállít valamit, azt meg lehet számolni.

Egy programozót nem fizetheted az alapján, hogy hány sor programot írt meg aznap. Amikor telefonon játszik akkor is valamennyire a problémával foglalkozik.

Az idő tényezőt nem lehet kiiktatni. Lehet, hogy ma gondolsz valamit, megcsinálsz egy prezentációt, 2 nap múlva kicserélsz benne dolgokat. Összesen dolgoztál rajta 4 órát, mégis kellett 3 nap, hogy összeálljon megfelelően.


Ha bejön egy probléma, amit én fél óra alatt megoldok, másnak meg 1 hét lenne, akkor meggondoztam a pénzemért akkor is, ha aznap már semmit nem csinálok.


Úgyhogy ez nem annyira fekete fehér, hogy azok ott az irodában egész nap csak játszanak. Ha nincs más, aki ugyanazt meg tudná csinálni, akkor tegyék.

2020. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem butasag osszehasonlitani. Mas a ketto munka jellege, mas gondolkozast, idobeosztast, minosegi es mennyisegi merest kivan. En munkakorombol eredoen vegzek szellemi es fizikai munkat is. Mikor szerelek, egy szunettel tudok dolgozni 8-10 orat, 2 szunettel 12-14 orat. Ha tervezek, az intenzitastol fuggoen 40-70 perces, ha programozok 60-90 perces intervallumokban dolgozom. De van olyan kollegam, aki konstans dolgozik szellemi munkakorben is, o egysegnyi ido alatt lassabban halad, vegeredmenyben kb. ugyan az a munkasebesseg. Az intervallumok kozott kavezok, netezek, kimegyek az udvarra, atmegyek beszelgetni masik irodaba, stb.
2020. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!