Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Körülbelül mennyi a havi...

Körülbelül mennyi a havi átlagfizetése a tanítóknak?

Figyelt kérdés
Meg lehet élni belőle egyedül is, tudnám fizetni a lakbért, rezsit és egyéb kiadásokat is?

2020. ápr. 25. 13:02
 1/5 anonim válasza:
89%

Körülbelül annyi, amennyi a bértáblában szerepel. Függ a végzettségtől (csak főiskola, vagy egyetem), a minősítéstől (ped1-ped2), és a pályán eltöltött évek számától.

Tanító csak főiskolai (BA) diplomával Pedagógus I. besorolással jelenleg 10 év tapasztalattal sem keres bruttó 250.000 forintot. Mesterdiplomával jobb a helyzet, ott 20-30ezerrel magasabbak a bérek. Ped2-ben megint egy árnyalattal jobb a helyzet, de az sem számít életszínvonalbeli ugrásnak.

Mesterpedagógus/kutatótanár már jelentősen jobban fizet (mihez képest ugye...), ott mesterdiplomával már 400 felett kezdődnek a bruttó fizetések. Igaz, előbbinek min. 14 év gyakorlat, utóbbinak pedig szintén sok év gyakorlat és PhD fokozat megléte a feltétele.

Éhenhalni valószínűleg nem fogsz, de kacsalábon forgó palotában sem kell gondolkozni. Különórákkal, korrepetálásokkal jelentősen magasabb lehet az összeg, akkor meg pláne, ha nem állami iskolában tanítasz.

2020. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
anyám és nagynéném tanítók 30+ éve, osztályfőnöki pótlékkal együtt se keresnek 200 felett. nagynéném csak azért tudja fenntartani magát egyedül, mert sajátja a lakás amiben lakik.
2020. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Hol akarsz élni? A szüleim szomszédjában vidéken 50 ezerért adnak ki különbejáratú házrészt, udvarral, kerttel, mi pedig Budapesten 180 ezret fizetünk albérletre. A tanári fizetés pedig mindkét helyen ugyanannyi.
2020. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Sztem csak azoknak éri meg ez a pálya, akinek van egy gazdag család a háttérben és tudja finanszírozni (minimum 250 ezer forintnyi pluszpénzt adni neked, havonta) ezt a hobbi-szakmát.

Azert nem férjét/feleségét írtam, mert 18 évesen megy az ember ilyen fosulira/egyetemre, akkor meg még kevés embernek fix, h kivel lesz 5 év múlva is.

2020. ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Én tanárként mesterdiplomával keresek nettó 140-et.
2020. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!