Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak ha rossz környék...

Mit csináljak ha rossz környékre születtem fizetések szempontjából?

Figyelt kérdés

Tehát havonta nem kapok többet netto 155-160 ezernél, a környéken ami ennél jobban fizet azok a több müszakos gyári munkák egy kis része, de mondjuk nekem netto 200 ezer nem ér annyit, hiszen az a plussz 40-45 ezer nem lenne arányban azzal hogy mennyivel nehezebb és egészségtelenebb a munka. A másik lehetőség még vendéglátás lehetett volna ami jobban kereső, de fekete munkában én sose akartam partner lenni és ott csak az volt vagy minimálbér.


A lényeg az hogy nyugati megyékben,jobb városokban láttam többször hogy netto 250-270 is meglehet keresni túlóra nélkül gyári munkában. De az a baj hogyha kiszámolom most nem kell rezsit meg lakbért fizetnem mert szüleimmel lakom, ha mennék nyugat magyarországra albérletbe mire kifizetnék mindent, lényegében ugyanarra jutnék mint itt.


Nem tudom ilyenkor mi a megoldás,gondolom ez van rossz helyre születtem, max azok opció a váltás akik 5 évet tanultak legalább diplomások több folyékony idegen nyelvvel és netto 300 felé tudják értékesíteni.



2020. ápr. 26. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem elvárható, hogy ilyen egyszerű legyen duplaannyit keresni, hogy odébb mész 200kmt. Ès nem csak diplomázni lehet, rengeteg egyéb lehetőség van képezni magad. Találd ki, mi érdekel, gyűjtsd össze a lehetőségeket és tervezz.
2020. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Rossz környékre születtél? Költözz jobb helyre, ahol több a lehetőség!

Irigyled a magasabb fizetést attól, aki képzettebb és beszél idegen nyelvet? Téged mi tart vissza, hogy képezd magad?

Csak kifogásokat keresel, panaszkodsz, nem csinálsz semmit és 5 év múlva is ugyanennyit fogsz keresni, vagy azt mondod, hogy most megtolod a következő pár évet, hogy aztán sokkal többet keress?

2020. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Úgy nincs semmi ami igazán érdekelne, azon kivül hogy olyan munka legyen ami kevés felelősséggel jár,nem kell emberekkel foglalkozni és meglehet keresni netto 250nél többet. Nekem annyi elég lenne
2020. ápr. 26. 18:10
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
:D te vagy a munkáltatók álma, aki nagyon semmit sem szeretne csinálni, de azt is minimál felelősséggel, de minél több pénzért. Így nem lehet több pénzt keresni.
2020. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát biztos nem kezdek eltanulni mert egyáltalán nem garantálja hogy jobban fizető álláshoz jutok. Sok ismerősöm tanult de csak azok tudtak nagyobb fizetéseket elérni akik kiváló szintre vitték, az hogy alig érdekel semmi értelme sincs, ugyanúgy netto 200 alatt lennék mint ők is
2020. ápr. 26. 18:32
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Ezzel a hozzáállással ennyit is érsz.
2020. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Semmi garancia nincs arra hogy tőkét idő energiát áldozok rá és lesz belőle valami
2020. ápr. 26. 18:44
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

"Semmi garancia nincs arra hogy tőkét idő energiát áldozok rá és lesz belőle valami"


Egyébként ez totál igaz, én kb. klozetpapírnak használhatom a diplomát a megszerzése óta, mint majdnem minden ismerősöm is. Persze, el lehet menni SSC-be, hogyne, de akkor már inkább gyár...


"A lényeg az hogy nyugati megyékben,jobb városokban láttam többször hogy netto 250-270 is meglehet keresni túlóra nélkül gyári munkában."

Igen, csak amikor ezeket leírja valaki és rákérdez az ember, hogy amúgy melyik gyár lenne ez, akkor hirtelen azt sem tudja a válaszoló, hogy egyáltalán melyik bolygón van, nemhogy hol dolgozik. Szóval amíg nem tudunk konkrétumot, addig ezt én kamunak kezelem.


Egyébként olyan munka, amit te keresel, sajnos nincs, vagy legalábbis nagyon tűzközelben kell lenned ahhoz, hogy találj ilyen lehetőséget... amihez megint ott tartunk, hogy jó helyre kell születni. Hozzátenném, a nettó 300 az a pénz, amit mérnökök sem okvetlen kapnak meg mindenütt. Elköveted azt a hibát, hogy a GYK-ból indulsz ki, ami nemhogy nem fedi a valóságot, hanem egy külön univerzumként kezelendő.


Ami talán valós lehet, az a kamionozás, de nem nevezném felelőtlen munkának, meg ugye meg kell hozzá csinálni a PÁV III-at, a C+E-t és a GKI-t is, ami ha nincs éppen OFA, akkor egy jó félmillás tétel fél sorban leírva.

2020. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Arra viszont van, hogy ha nem áldozol, akkor soha nem jutsz előrébb. Ez garantált. Sok sikert az élethez!
2020. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
94%
Én eddig azt hittem azért tanulunk nyelvet vagy bármit mert érdekes, én legalábbis így vagyok, nekem ez nagyon furcsa. Szerintem neked meg kéne találnod a tanulás szépségét és nem csak tőkeként tekintenj rá.
2020. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!