Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri autós oktatónak tanulni?

Megéri autós oktatónak tanulni?

Figyelt kérdés
Érdekel a szakma, és nemrég egy másik kérdésnél írta valaki, hogy már nincs is szükség A és C kategóriás jogsira, elég a B is. Látom, milyen horror áron dolgoznak, óránként 4-5.000 Ft... oké, nyilván abból nem kevés megy az autós iskolának, adóba, üzemanyag, szervizelés, biztosítás... stb., de ezek után kb. mennyi marad egy oktató zsebében? Megéri ezt a szakmát választani?

2020. máj. 7. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pontos számokat nem tudok, de pár éve mikor vezetni tanultam egy olyan fickó volt az oktatóm aki egyébként gépészmérnök, és inkább oktatóként dolgozik. Voltunk a házuknál is, épp akkor építkeztek asszem, és az sem nézett ki szarul...
2020. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én oktatóm konkrétan elmondta, hogy havi 200-250 ezer forintot keres nettóban, függ attól, hogy mennyi órája van.
2020. máj. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

jól hangzik az óránként 4-500 ft, de rengeteg kiadása is van. kezdjük ott, hogy az oktatók nem alkalmazottak, hanem vállalkozók, akik megbízási szerződéssel dolgoznak az autósiskoláknak. a kocsi, amivel oktatnak, a sajátjuk. egy oktatóautónak rengetek szigorú feltételnek kell megfelelnie. amíg a te saját kocsidnak, ha valami apróbb baja van, akkor elmászkálsz vele egy darabig, mert "így is lehet vezetni", addig az oktatóautóknak kvázi műszakilag hibátlannak kell lenniük, így a fenntartása nem kevés pénz, főleg, hogy igen gyorsan szaporodnak benne a km-ek, és ugye tankolni is kell, olajcsere stb. aztán ott vannak még a befizetendő adók, a jutalék az autósiskolának, stb.


szóval végső soron nem hiszem, hogy havi fél milliókat keresnének, kivéve esetleg akkor, ha a hét 7 napján, kora reggeltől késő estig folyamatosan oktatnak. amivel meg csak annyi a gond, hogy szellemileg elég kimerítő munka, és a felelősség hatalmas, szóval nem lehet zombi-üzemmódban csinálni, fejben minden egyes pillanatban ott kell lenni 100%-osan.

2020. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
*óránként 4-5 EZER, amit írni akartam, bocsánat...
2020. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Hol van ilyen olcsón oktató aki csak 4-5000 forintot kér óránként?
2020. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki városokban. Engem is 5000-ert fognak oktatni óránként.
2020. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja ok, nekünk Budapesten kéne. De igazi oktatás, nem vizsga felkeszites mert jogsi már megvan csak utána kimaradt 10 év.
2020. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem 12 eve tanitottak Budapesten 5000/oraert. Jo sokat is mentunk...


Utolso:

Total ugyanaz a szitum. :D 10 ev kimaradt nalam is.


Szerintem en megujitom a jogsimat es apummal vezetek videken. 🤣

Na meg elotte atnezem a Kreszt...

2020. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!