Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csodálkoznak egyes...

Miért csodálkoznak egyes cégek, hogy az emberek nem mennek el közmunkába fizikai munkásnak nettó 45-50 ezerért?

Figyelt kérdés
Én épp egy képzéssel kapcsolatban voltam előadást tartani csak előttem még ahhoz a céghez konkrétan közvetítettek ki embereket munkaügyről és miközben várakoztam hallottam, hogy az egyik előadó terembe épp egy ember az egyik cégvezetőnek mondta, hogy maszekba annyit keres egy hét alatt mint itt egy hónap alatt kapna. Egy másik ember meg azt a kérdést tette fel a céges alkalmazottnak, hogy akkor cserélne e vele helyet 1 hónapra, ha már annyira ajánlja ezt a kis fizetést. És normális emberekről beszélek itt, nem azok akik kerülik a munkát. Csupán én is aláírom, hogy havi 40-50 ezer forint semmire nem elég.
2020. máj. 7. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Fizikaiba? Még szellemire se 70 ezerért. Ráadásul az elején még csak irattár, postázás vagy selejtezés van, aztán jönnek a komolyabb feladatok, aztán azt veszed észre, hogy kb azt csinálod, amit a rendes dolgozó, csak harmadannyi pénzért.

Engem a víz ügyhöz akartak kiküldelni környezetvédelmi diplomával 70 ezerért... Ki is röhögtem őket. Nem azért diplomáztam, hogy utána aprópénzért dolgozzak a szakmában.

2020. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

mert az a baj, hogy mindig találnak olyan madarat, aki el is vállalja ennyiért. márpedig jól tudjuk, hogy amíg van szar, addig van veréb is.


majd ha hónapok alatt sem jelentkezne senki ilyen nevetséges összegekért, akkor elgondolkodnának.

2020. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%

A kömunka nem kötelező. Olyanoknak találták ki, akik ideiglenesen munka nélkül vannak. Választhatnak, hogy keresnek 40-50 ezer Ft-ot, vagy semmit. Amennyiben ez utóbbit választják, nyugodtan lógathatják otthon a lábukat.


"hogy maszekba annyit keres egy hét alatt mint itt egy hónap alatt kapna" Ha maszekban 4-szer annyit keres, akkor miért nem azt csinálja?


"Egy másik ember meg azt a kérdést tette fel a céges alkalmazottnak, hogy akkor cserélne e vele helyet 1 hónapra, ha már annyira ajánlja ezt a kis fizetést." Miért cserélne vele, mikor neki van munkája? Jelentkezzen oda alkalmazottnak, és ha megfelel, akkor ő is annyit kap, mint a céges ember.

2020. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!