Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Big4 könyvvizsgáló gyakornoki...

Big4 könyvvizsgáló gyakornoki munka vélemény?

Figyelt kérdés

Szeptembertől vettek fel audit internship programba, és érdekelne pár vélemény, összegzés mit is érdemes tudni erről, előnyök és hátrányok

Olyanok találtam pl hogy hosszú nyári szabadság, gyors fejlődési lehetőség, kedvező juttatási csomag de kihajtják a beled is, rengeteg túlóra stb

Valaki tudja ezek mennyire tükrözik a valóságot?



2020. máj. 8. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tényleg nem sok szabadidőd lesz, de a nyár valamennyire lazább lesz.

Nem mindenkinek való az ilyen munkahely, nem véletlenül nagy a fluktuáció.

2020. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne ha van valakinek tapasztalata. Utána lehet más területre is menni vagy végig könyvvizsgáló marad az ember?
2020. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy Big4-os tapasztalat főleg audit területén alapból jól mutat az önéletrajzban. Szóval aki lehúz ott pár évet utána szinte bárhova felveszik ami kapcsolódik a szakmához.
2020. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a KPMG auditon gyakornokkent voltam fél évet. Azért jöttem el, mert az orarendemmel nem tudtam tovább osszeegyeztetni a munkát. Nagyon szerettem, mert egyrészt rengeteget lehet tanulni, másrészt érdekel is. A kedvező juttatási csomagom kívül mindennel egyetértek amiket írtál.
2020. máj. 10. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyakornokként nem fogsz túlórázni, nem tudom interjún, mit beszéltetek, de gondolom megkérdezték, hány órát tudsz majd dolgozni egy héten (32,40 stb).


Hosszú nyári szabadság, igen ez azért van, mert máskor nem tudod kivenni az évben, nem nevezném kifejezett előnyként. :D


Gyakornokként valszeg cafetirát sem fogsz kapni, az inkább a teljes munkaidősök kiváltsága. De erről inkább kérdezd meg őket.


Szerintem gyakornokként azért jó big4-nál lenni, mert tényleg sok új dolgot, ügyfélt ismersz meg. Megtanulsz kommunikálni, penge leszel excelből. Emellett nem kapod meg azt a pusholást, mint a többi nem gyakornok kollegád, nem várják el a túlórát, ilyenek.


Ami viszont egyértelmű hátrány az a viszonylag rossz órabér a többi cég gyakornoki fizetéséhez viszonyítva (telekommunikációs cégek, SSC-k, stb.)

2020. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!