Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svédországba vagy Hollandiába...

Svédországba vagy Hollandiába költöznél?

Figyelt kérdés
Fontos szempont a megélhetés. Gyógytornászként végeztem, beszélek angolul és németül, a célnyelvet is feltétlenül el fogom sajátítani. De egyelőre nem jutok döntésre, mindkettőért odavagyok. Nézegetem az álláshirdetéseket is, de kint élők/dolgozók véleménye is érdekel.

2020. máj. 14. 17:23
A kérdező szavazást indított:
Hollandia
Svédország
Egyik sem
28 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Éghajlat miatt Hollandia. Viszont ott jobban jön a német tudás, Svédeknél meg az semmire se jó, ez alapján meg Svédország. Svédország túl hideg.
2020. máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Hollandiában élek de Svédországra szavaztam.


Baráti társaságból többen Svédországban telepedtek le és az elhangzottak alapján élhetőbb. A hideget pedig megszokták, a kultúrális különbségek (extrém tolerancia és krákogás) nagyjából hasonlók.


Hollandiában elképesztően elszálltak a lakás és albérlet árak és kiadni csak akkor adják ki ha már a kezedben van az aláírt munkaszerződés amit ellenőriznek. Vannak helyek ahol a bruttód maximum harmadát engedik albérleti díjjnak fizetni. Azaz ha 1000 EURért (olcsó) bérelnél lakást akkor BR 3000 ezret meg kell keresned. Ami itt is erősnek számít. Persze ha van hova menned és kikkel összebútorozni akkor ez irreleváns.


Ami esetleg hollandia malmára hajtja a vizet az a 30%os adókedvezmény. Ha évi 38,000 EUR felett keresel külföldiként akkor az első 5 évben csak addig adózol. Szóval ha 45 ezret keresel csak 38 után fizetsz adót.

2020. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Milyen krákogás?
2020. aug. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Publikus helyen ritkán fújnak orrot. Szipognak egy ideig majd krágokva lenyelik a taknyot.
2020. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj ne. Én szerettem volna oda költözni, de ezt nem bírnám elviselni.
2020. aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!