Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 évesen mégis mit lehet...

30 évesen mégis mit lehet tanulni, ami munkahely mellett belefér és piacképes?

Figyelt kérdés
Elegem van a sok kudarcból és az élet sok pofonjából.

2020. máj. 15. 17:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

Bármi belefér munkahely mellett. Munkatársam villamosmérnökire jár főállása van és nemrég született a gyereke is.


Azt kell tanulni ami piacvezető. Mondhatod, hogy te árokásó szeretnél lenni, ha nincs kereslet árokásóra és nem fizeti meg senki.. de programozókat, mérnököket, klímaszerelőket annál inkább.

2020. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Munkatársad tuti nagyon okos, IQ minimum 130, és a rohanást szereti, nincs igénye én-időre. Az egészsége így is rá fog menni.
2020. máj. 15. 17:38
 3/24 anonim ***** válasza:
62%

Ja, hogy te a semmiért akarsz jó fizetést/jó állást?! Ezt a leírásba bele kellett volna írni.


Ilyen nincs.

2020. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
35 évesen lettem könyvelő, majd adótanácsadó; nagyon más területről váltottam.
2020. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A gyereknevelés és a heti 42,5 óra munka eleve az ember minden idejét elveszi.

Egy nehéz egyetem, főleg estin és a heti 42,5 óra munka eleve az ember minden idejét elveszi.

A 3 együtt... Nos, fenntartásaim vannak, főleg, mert a fentiekből az egyikről nekem is van tapasztalatom, másrészt nem vagyok vak, látok én is embereket.


Az illető, ha tényleg így él is, nem sportol, az fix, nem alszik 8 órákat (de 7-et se), az fix és rá fog menni, az fix. Ha még lesz gyakorikérdések, 20 év múlva nézzük már vissza.



Olyan szakmát keresek, ami mellett marad időm heti 3 óra sportra (ráadásul többféle krónikus betegségem is van, diagnosztizált), amihez nem kell extra képesség, hanem átlagon aluli is jó.


Sőt, 21 év tanulás után én azt mondanám, hogy olyan lehetőséget keresek, ahol nem kell tanulni, vagy maximum angolt és németet.


Szóval 30 évesen mi ajánlható?

2020. máj. 15. 18:19
 6/24 A kérdező kommentje:

Mit végeztél a könyvelőséghez?

Rettenetesen rossz logikai készséggel menne nekem szerinted?

Ha nagyon nem vonz a terület (de tudatában vagyok annak, hogy nem túl sok választási lehetőségem van), menne nekem szerinted?

Ha találok valami OKJ-t ehhez, akkor azzal el tudnék helyezkedni, a tapasztalataid alapján hogy látod?

2020. máj. 15. 18:21
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Tb-bér, pü-szviteli ügyintéző (párhuzamosan, munka és család mellett), majd vállalkozási mképes és adótanácsadó. Durván volt, de szerettem tanulni
2020. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Könyvelőként mondom, hogyha nem jó a logikát, nem látsz át összefüggéseket, akkor el se kezdd inkább, mert az az alapja az egésznek kb.
2020. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
#5 akkor keress egy gazdag pasit és nem kell sem tanulni, sem dolgozni.
2020. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Összefüggéseket, na azokat végképp nem látok.

Az a leggyengébb oldalam amúgy a rövidtávú memória mellett.



9


Fogalmad sincs, miket tanultam eddig, mennyit stb, csak támadsz.


Tisztára a vadkapitalizmust reprezentálod: hajtson a robot, hobbi minek, sport minek, nem baj, ha a másodikra se tud felmenni, mert alapból gyenge a szíve és 5 éve semmit se sportol, nem baj, ha 6 gyógyszeren él, csak hajtson.

Így termel valakik számára pénzt és ezért értékes.

Semmi más nem számít.

2020. máj. 15. 18:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!