Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges szobalányt,"cseléde...

Walk w1th mee kérdése:

Lehetséges szobalányt,"cselédet' tartani manapság?

Figyelt kérdés

Csak kérdés ,nem komoly szándék:D De ha mégis

Ott lakhatna nálam,ott csinálna mindent amit kell reggeltől estig házimunka stb majd hétvége szabad.Kapna érte fizetést is.

Tudtommal nyugaton ez megy,pl vendéglátó,egyben pl szőllőültetvényes helyiségnél:D

Nálunk nem akar divatba jönni ez?:D keletről jöhetnének az ilyen lányok:D


2020. máj. 16. 12:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
4%
Szeretned ugye?Tán sub cseléd lennel?
2020. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Létezik ilyen. Ezelőtt 15-20 éve a középiskolában volt néhány gazdag osztálytársam. Nem konkrétan cselédjük volt, de volt, hogy az egyik nem érezte magát jól nap közben, hazaengedték, de nem volt nála lakáskulcs - azt mondta, nem baj, a házvezetőnő úgyis otthon van. Egy másik sítábor utáni napon nem jött iskolába - a szülei épp elutaztak, de a házvezetőnő mondta, hogy mivel későn ért haza, szerinte nyugodtan otthon maradhat.

Szóval akinek van rá pénze/igénye, annak most is van ilye háztartási alkalmazottja, csak nem keletről, hiszen itthon is van elég munkanélküli, aki el tudja ezt látni.

2020. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szeretném pl,anyukámnak segithetne ez sokat.az egész ház nem rá maradna,nem kihasználni szeretném ezt vagy ilyesmi... mielőtt le morognátok én nem vagyok otthon igy nemtudok segiteni anyukámnak :D

:D Értem,hát,a keletes dolgot azért irtam hogy nekelljen azért egy valag pénzt fizetni érte..hanem,neki is jó legyen nekünk is:D

2020. máj. 16. 12:31
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
"ne kelljen egy valag pénzt fizetni" azért azt ugye tudod, hogy Magyarországon nem törvényes ukrán minimálbérért dolgoztatni valakit...
2020. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

de lehet törvényes keretek közt foglalkoztatni szobalányt is.

minimum a minimálbért kifizeted neki és heti 40 óra felett fizeted a túlóráját, kiadod és kifizeted a szabadságait

2020. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Ezt sok országban au-pairnek hívják. Hivatlosan heti 20 órában a gyerekeidre vigyáz meg a gyerekek után takarít, de amúgy meg plusz 20 órában takarítja a házadat kb. Általában havi 400 eurót adnak érte.
2020. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
#6, magyar jog ilyen foglalkoztatási formát nem enged
2020. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%
Házvezetőnőnek hívják a mai világban.
2020. máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Amikor Abu Dhabiban dolgoztam két évet, ott volt egy filippina alkalmazottunk. Nagyon aranyos, lelkes kis csaj volt, azóta is tartjuk vele a kapcsolatot.
2020. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Létezik bizony.

Cselédnek ma már nem nevezzük, nem tartunk szolgákat...

Bár azt is el tudom képzelni, hogy nagyzolós újgazdagok megalázzák így a takarítójukat.


Házvezetőnő, bejárónő, vagy simán csak takarító. Vagy bébiszitter. Sokszor feketén. 4 ilyen ismerősöm volt, az egyik a saját nagynéném, aki bejelentett munka mellett jár házakhoz takarítani.

2 másik ismerősöm szintén, hetente 1x mennek egy helyre, de egyikük korábban minden nap ugyanoda járt, tehát ott nem csak takarított, hanem háztartást vezetett. De eljött, mert a nagyságos asszony (egy nagyon gazdag vállalkozó felesége) kikészítette, megaázóan bánt vele, mindenért beszólt, mindent kritizált.

A negyedik ismerősöm pedig egy iskolaigazgatónál volt házvezetőnő, a pasi sem volt fiatal, de még élt a nagyon idős apukája, így legalább az öreg sem volt egyedül, minden nap volt neki főtt étel, meg kellett takarítani, bevásárolni. Mikor az öreg meghalt, akkor már ezekre nem volt igény, nem kellett minden nap főzni, így az a munka véget ért.

2020. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!