Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek éri meg megállapodással...

Bobed kérdése:

Kinek éri meg megállapodással beszámíttatni az egyetemi éveket a szolgálati időbe? Milyen szempontból - több nyugdíj, vagy korábbi nyugdíjba vonulás?

Figyelt kérdés

2020. máj. 27. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Több nyugdíj miatt kétlem. Nem került be az államkasszába emelt nyugdíjjárulék. Vagy semmi, vagy a minimum. (Nem tudom, az egyetem fizetett-e, de ha igen, akkor tuti csak a minimumot. Az is lehet, hogy semmit, hiszen állami fenntartású intézmény, kvázi az állam fizetne saját magának.)


Viszont a NŐK40 miatt nagyon is megéri.

Ha 3-4-5 évet be tudnak számolni, akkor nem mindegy, hogy 35 év munkaviszony + 5 év egyetem után mehetsz nyugdíjba, vagy 40 év + 5 év.


Férfiaknál úgy gondolom, nincs jelentősége.

2020. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, ezt pont a nők 40 évébe nem lehet beszámítani.

Ezek szerint nem sok értelme van.

2020. máj. 30. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:

De, bele lehet. Epp az iden ment el igy egy kolleganonk.


Valami oka csak van, hogy letezik.

2020. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dudok Andrásné ***** válasza:
A nyugdijba csak azok az évek számitanak amikben nyugdíjjárulék lett fizetve.PL.gyes,gyed,szabadság,táppénz,szakmunkás.A 40 évbe 8 év gyes számolható max .Tehát 4 gyerekkel 32 év ledolgozott és 8 gyes.
2020. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. A szocializmusban máshogy működött, nem dolgoztam még akkor, de egészen biztos, hogy az idén elment kolléganőnknek beleszámított a főiskola.

89 előtt kellett adózni, volt nyugdíjjárulék?

2020. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
98- óta nem számít bele a szolgálati időbe az egyetem. De ha valaki be akarja számíttatni a 98 utáni éveket, kifizetheti az erre jutó járulékot és akkor beleszámít. Kérdés, megéri- e.
2020. jún. 4. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, kérdező.

Lehet megállapodást kötni, és akkor beleszámít.

Nyilván nincs mindenkinek ilyen megállapodása, sőt biztosan keveseknek van, de akkor se jelentsük ki, hogy soha, semmilyen módon nem számít bele.

2020. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!