Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen típusú és kinézetű...

Milyen típusú és kinézetű CV-t érdemes készíteni?

Figyelt kérdés

Kicsit jobban beleástam magam a CV készítésbe és nem igazán tudom eldönteni, hogy milyen legyen. Vannak oldalak, ahol az egyszerűbb, letisztult stílust pártolják, de sok helyen látok nagyon színes és díszes megoldásokat. Előbbiek sokszor még a képet sem tartják fontosnak rárakni.


Magyarországon melyik a bevált? Vagy teljesen mindegy?

Mindkét megoldásban látok logikát, például egy színes-szagos CV lehet figyelemfelkeltő, míg nekem az egyszerűbbek profibbnak, letisztultabbnak hatnak. Valahogy úgy érzem a túl nagy körítés nem tükrözi néha a valóságot, de lehet a HR-esek pont máshogy gondolkoznak.


Ezeket találtam példaként az egyszerűbb és a díszesebb típusra:

[link]

[link]

[link]



2020. máj. 28. 23:20
A kérdező szavazást indított:
Díszes CV
Egyszerű CV
Teljesen mindegy
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó (ahogy írják is) tökéletes lehet egy designernek, grafikusnak például.

Az első kettő jobban megfelel általánosságban, ott a második némivel több kifinomultságot, eleganciát sugároz, ami egy felsőfokút igénylő munkakörben előny, de egy gyári vagy eladói munkánál sem kifejezett hátrány, de nem is feltétlenül előny igazából.

2020. máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a többség itthon konzervatív ilyen szempontból. Inkább azok cifrázzák, akik meg tudják mutatni a szakmai tudásukat egy CVn is, grafikusok pl.


Az utolsó linken lévők közül az egyszerűbbek még beleférnek szerintem (pl 26, 46, 47).

2020. máj. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szamomra meg az elso is tulcifrazott.

Nem kell tulbonyolitani, fejlecbe felsorolas szeruen kor, tart. hely, elerhetosegek. Uj bekezdes 12-14-es betumerettel tanulmanyok bekezdes cim, alatta felsorolod 11-12-es betumerettel (hol, mit). Kovetkezo szakmai tapasztalat, majd szoftverismeret vagy/es egyeb kompetenciak, vegul irsz magadrol 2-3 mondatot ez lehet egy fokkal szemelyesebb hangvetelu. Ha sok a szakmai tapasztalat vedd a tanulmanyok ele. A bekezdes cimek picit nagyobb (10-15pt), a felsorolas kisebb (5-10pt) tavolsaggal, fel centis behuzassal tagolva.

Tartalom a lenyeg, tegyel bele egy normalis kepet. A kep legyen szines, tobbi mind fekete. Vegen jobb also sarokban raksz egy ev.ho datumot.

Nem itt kell megmutatni a kreativitast hanem abban amit leirsz a tapasztalatnal, majd az interjun. Nem azt fogjak nezni, hogy itt vagy ott milyen betutipust (egesz mehet eggyel), alahuzast, hatteret allitottal be. Ha valaki ranez olyan tavolsagbol, hogy a neveden kivul mast nem tud elolvasni, akkor is tunjon jol tagoltnak, rendezettnek.

2020. máj. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Na azért olyan száraznak se kell lennie a CVnek, mint ahogy az utolsó mondja. Nem mindenkitől ájulnak el azonnal, ha leírja, hogy milyen nyelven tud programozni. A szoftverfejlesztőknek meg ennyi is elég.
2020. máj. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként pénzügy-számvitel területen szeretnék elhelyezkedni és pályakezdő vagyok, ezért is tartottam feleslegesnek a túlcifrázott CV-t.

2020. máj. 29. 08:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Minél egyszerűbb, letisztultabb és lényegretörőbb legyen.

Sőt érdemes frissíteni a megpályázott munkakör szerint minden jelentkezésnél (releváns tapasztalatok részletezése pl.)

Ja és ami gyakorlati szempontból fontos. Ameddig csak megoldható, legyen 1 oldal. Ha már annyi a tényleg fontos információ, hogy két oldal kell legyen, akkor valahogy okosan, a releváns dolgok egy lapra kerüljenek. Pl. ne a szakmai tapasztalat fele lógjon át a következő oldalra, hanem pl a jogosítvány.

2020. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!