Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy mérlegképes könyvelői...

Egy mérlegképes könyvelői bizonyítvány ér bármit is?

Figyelt kérdés

A PSZ-es alapdiplomám mellé vizsák nélkül kiválthatom 70 ezer forintért.

De nem tudom ér-e bármit a munkaerőpiacon egy mképes könyvelői bizonyítvány.


Szerintetek megéri?



2020. máj. 29. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mik a terveid.
2020. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk illett volna megtanulni a főiskolán, mi mire jogosít, milyen tevékenységhez milyen végzettség, reg, stb szükséges.
2020. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, de a terveidtől is függ, ha nem akarsz soha életedben könyveléssel foglalkozni, akkor tényleg felesleges.
2020. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp érdemes, amíg lehet.


Egyes cégek HR osztályai nagyon "preferálják" már-már a diploma fölötti értéket tulajdonítanak neki.

2020. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Pénzügyi területen helyezkednék el, esetleg elvégeznék mellé egy mesterszakot.


Az, hogy mire jogosít a mérlegképes könyvelői végzettség nagyjából tudom. Csak az érdekelne, hogy pl ez fizetésben mennyire csapódna le. Ha beadom a jelentkezésem valahova és beírom, hogy Mképes könyvelő is vagyok, akkor mennyivel érhetek el magasabb fizetést egy sima PSZ-esnél vagy más szakon végzettnél stb.

2020. máj. 29. 12:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokat ér, de a bizonyítványtól még nem leszel igazi mérlegképes könyvelő, kell 3 év gyakorlat és utána lehet regisztrálni mérlegképes könyvelőnek ha jól tudom.
2020. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5


Inkább a "felvesznek/nem vesznek fel" mint a fizetést befolyásolja.

2020. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az hogy megvan a mérlegképesed még semmit sem ér. Ha regisztrált mérlegképes vagy, akkor az már érhet plusz pontot, X év releváns gyakorlattal. Pláne, hogy nem végezted el a sulit, csak a diploma mellé kaptad (én is így voltam, de már bánom, hogy nem csináltam meg a mérlegképest). Sokan a diploma fölé helyezik a mérlegképest. Erre azt mondanám, hogy aki tényleg könyvelési területen akar elhelyezkedni, annak többet is ér, mint egy diploma.
2020. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

70e Ft ?

Hát kislány bár te is alkalmatlan vagy kiszámolni de segitek, ne kelljen egy gazdasági végzettségű embert megkerned.


70e Ft befektetes, ha 1 évig havi 5000 ftal többet adnak fizuba akkor 1 év és 2 hónap alatt megtérül, másfél év után az elvesztegetett kamatok is.


Ezek után ha még mindig nem tudod a megoldást akkor hagyd veszni a témát mert NEKED nem éri meg

2020. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es túl ostoba értelmesen válaszolni. Neki piros kéz.


Többieknek köszi. Nekik zöld kéz.


U.i. Tudom mik azok a pénzáralmások, csak pont az a kérdés, hogy az mképes megléte generál-e bármilyen extra jövedelmet vagy sem.

2020. máj. 29. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!