Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriába ki lehet menni...

Ausztriába ki lehet menni dolgozni villanyszerelő OKJ után kezdőként? Ápoló?

Figyelt kérdés

Sziasztok, arra lennék kíváncsi hogy Ausztriában milyen villanyszerelokent dolgozni? Azt írják néhány helyen hogy tudjunk önállóan dolgozni, de én úgy kepzelem el hogy egy adott fős csapat dolgozik szóval egymás keze alá dolgoznak és nem az van hogy na most 6-8 órán át egyedül csinálok vmit. Láttam van olyan hogy ingázás szoval minden nap hazavezetnek a dolgozók becsbol (ott van a munka), de általánosságban is erdekelne hogy kezdőként van e esélyem kimenni (ha tegyük fel a német nyelv nem probléma)?

Továbbá barátnőmmel szeretnék egyébként kimenni, és mivel 22 éves vagyok és meg az OKJ rendszer sem változott meg, szeretnék még tanulni vmit amivel esetleg "könnyebb módon" kereshetnék kint ugyanennyi vagy több pénzt. Ausztriában villanyszerelokent nettó 1700-2000 eurot láttam, de nyilván ez fizikai, veszélyes, hidegben is gyakran munka...egy ápoló is bár lehet fizikai, nyilván a kettő között hatalmas különbség van és a veszelyfaktor is elmarad.

Hosszútávon Ausztria , németek, Svájc ahová szívesen mennénk, milyen szakmakat tudnátok mondani amelyek kifejezetten megernek tanulni a fizetés szempontjából (lehet egyetem és OKJ is)?

A basic válaszokat persze én is tudom, informatika, mernok, orvos , ügyvéd ... De ezeken kívül jöhet bármi :)

Köszönöm előre is!



2020. jún. 3. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
azt nem tudom hogy a munkaerőpiac miatt mit tanulj, de ugye utánanéztél, hogy a legtöbb magyar okjt honosíttatni kell (ha egyáltalán lehet). ausztriában. de asszem a másik kettőben is. ennek mindenképp nézz utána, mielőtt kimész vagy akár beiratkozol valamire.
2020. jún. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Jól megijesztett valaki téged ezzel a veszélyfaktorral.

Az kétségtelen, hogy a szabályok be nem tartása esetén a villany, hogy úgy mondjam, büntetőrúgást végez.

Pár hónapja már tudjuk, hogy nemhogy ápolónak lenni életveszélyes, de már az is veszélyes, ha közel áll hozzád a mögötted várakozó a közértben.

2020. jún. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez már évekkel ezelőtt volt, de én amikor egyszer jártam egy okj-re , akkor utána a vizsgabizottságban volt két néni, akik mondták, hogy 5000 Ft-ét kiállítják angolul is a bizonyítványt; ilyen Europass-osat; vagy talán németül is. De szóval Europass-nak hívják, ahol végzed a képzést, szerintem ott tudod sikeres záróvizsga után igényelni, és nálunk akkor 5000 Ft-ért lehetett kérni ilyet.
2020. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen igen europass papírokat kértem a végén
2020. jún. 6. 06:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Közelebbi tapasztalata van vkinek a fentiekrol?
2020. jún. 10. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ápolóként betegségeknek, fertőzéseknek fogod kitenni magad hiszen a munkád során betegekkel fogsz dolgozni, széklettel és testnedvekkel, magatehetetlen emberekkel, idősekkel akiket mozgatni kell.Nagyon gondold meg, hogy ezt be tudod-e vállalni.Felelősségteljes, talpalós, pszichésen rendkívül megterhelő hivatás.
2020. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!