Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért akkora baj,ha valaki...

Az miért akkora baj,ha valaki munkanélküliként nem vállal el akármit és inkább segélyből húzza ki egy darabig?

Figyelt kérdés

Kvalifikált munkaerőnek számítok diplomával, két idegen nyelv használható tudásával, viszont olyan területen dolgoztam (autóipari beszállító), amit a járványhelyzet eléggé megtépázott és a cég költségcsökkentés miatt, a magas jövedelmű senior szintűeket küldte el, mert,hogy "drágák" és nincs munka.

Továbbá, a cég vezetőket is kirúgott és összevonta azokat a munkaköröket.


Mivel, az autóipar egy olyan terület,hogy vagy megy, vagy nem,ezért, a biztonság kedvéért, minden évben kötöttem hitelbiztosítást és privát munkanélküli biztosítást is.


Az állam ad 90 napig havi 127 ezer forintot.Plusz ott a privát biztosításom, amivel még jó pár hónapig kapok havi 150 ezer forintot a privát biztosítótól.



Sokan megrökönyödnek,hogy "válogatok".

Miért ne válogatnék?

Bőven van időm állást keresni, az én tapasztalataimmal, tudásommal miért ne válogathatnék?



Sokkal jobb segélyen élni, mint összekoszolni az önéletrajzodat.

Nem túl előnyös,ha az önéletrajzodban egy jó pozíciót egy sokkal vacakabb mondjuk gyári operátor követ.Persze visszalépés lehetséges, csak nem mindegy,hogy kettőt lépünk vissza, vagy 20-at.



2020. jún. 6. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk nem árt ha tudod. A munkanélküli segélyt azoktól vonják le akik jelen pillanatban is dolgoznak. Vagyis én fizetem a te segélyedet. Persze az ember nem adja lejjebb, de ha nincs semmi akkor ne válogassunk már. A kisebbik rosszhoz odalehet menni. Arról nem is beszélve, hogy sokkal rossazbb pont az önéletrajzban a munkanélküli státusz mint az, hogy dolgozol valahol.
2020. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És akkor most mit akarsz tulajdonképpen?

Idejöttél dicsekedni?

Úgysem fogsz elmenni közmunkára, ha az otthonülésért többet kapsz, csak nem értem, mi célból írtad ki ezt a kérdést.

Simogassuk meg a buksidat, hogy jól van, ügyes voltál?

Tessék: ügyes voltál!

Most változik valami?

Keresgélsz, ha majd szorít az idő, meg fogy a pénz, akkor elvállalsz valamit, addig meg nem. De minek írtad ki???

2020. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem azért vannak megrökönyödve, mert nincsenek tisztában, azzal h mennyi volt a fizud a munkád alatt. Gondolom olyan br. 8-900 ezer/hó simán megvolt (de lehet több is), amiből azért lehet tartalékot képezni.


Amúgy senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit csinálsz, állj ki magadért. Nem kell minden ratyi munkát elvállalnod, ha nem akarod.


Sajnos sokan mégmindig úgy vannak a munkával, mint a múlt rendszerben. Mindegy, h mit dolgozik az ember, mennyit kap, csak legyen munkája...

2020. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Én sem értem, hogy mi a kérdés. Dícséretet szeretnél hallani? Megerősítésre vágysz? Vagy csak dicsekedsz, hogy munkanélküliként többet kapsz, mint másnak a havi bére? Te dolgod, hogy dolgozol vagy nem dolgozol, hogy válogatsz vagy nem válogatsz. Ha valaki azt mondta neked, hogy baj, hogy válogatsz, akkor beszéld meg vele. Miért érdekelne engem vagy bárkit, hogy te válogatsz vagy sem? Hogy milyen munkát vállalnál el és milyet nem?
2020. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1,

nem, nem te fizeted.Hanem, amit most visszakapok, azt az én fizetésemből vonták el.

Azért adózunk,hogy szorult helyzetben vissza is kapjunk belőle valamit.

2020. jún. 6. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Napi kamu a szokásos kamu kérdezőtől pipa.
2020. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem baj. Azt csinálsz, amit akarsz.
2020. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
ezt amúgy én sem értem. itt mindenki azt mondja az én adómból fizetik a segélyt pedig nem. Tényleg csak abból kap vissza amit befizetett amikor volt munkája. ezt sose értettem ezt a logikát. A ti adótok nagy részét politikusok teszik zsebre. Na ezért tartunk itt. mert a magyar inkább neki ugrik a társának, miközben politikusok mindent ellopnak büntetlenül.
2020. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Felőlem ha örökre otthon maradsz az se érdekel.
2020. jún. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!