Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tapasztalatok vannak a...

Milyen tapasztalatok vannak a Siófoki szezonális munka fizetésről? Vagy akár külső infó is segítségemre szolgálna

Figyelt kérdés
A Petőfi sétányon kaptam egy álláslehetőséget, 1 hét próbaidővel. Az összegről utána beszélünk a munkaadóval, ő is mond egy összeget és én is. Gondolom megállapodunk a kettő között. Fogalmam sincs, hogy én mennyit merjek mondani először. Ezért szeretnék segítséget kérni, hogy tudjak mihez viszonyítani. Teszem fel mondok 1500-as órabért, ő pedig 1100-at akkor 1300-ban megállapodunk. De lehet, hogy más alkalmazottja pedig 2000-es órabérben van.

2020. jún. 8. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét összeget ugyan nem tudok mondani, de amikor mondasz neki egy összeget, jobb, ha tudod, hogy mit vállalsz.


Én anno a 2000-es évek közepén húztam le egy szezont ott a sétányon, és bár a pénz elsőre nagyon jónak tűnt, utólag azonban már nem annyira, ugyanis a sz a r t is kihajtották belőlünk. Én egy olyan helyen dolgoztam, ami nappal étterem és bár volt, este pedig diszkó.


Nos, a nap általában délelőtt 10-kor kezdődött, addigra mentünk be, 11 körül nyitás. Napközben egész végig pörgés, jó időben és hétvégén iszonyatos forgalom, alig bírtuk, főleg amikor tombolt a kánikula. Este pedig kezdődött a buli, és mi addig maradtunk, amíg volt vendég. Lévén ez egy népszerű hely volt nem ritkán pirkadt már mire bezárhattunk. Elvonszoltuk magunkat a szállásra, sorbanállás a zuhanyzónál, kevés alvás, és kezdődött elölről. Mindez heti 6 napon.


Minket anno azzal csalogattak oda dolgozni, hogy "hű, itt majd munka közben végigbulizod a nyarat, vár a Balaton, a strandolás, mellette még keresel is".... aha, jól hangzik. A heti 1 szabadnapomon, amikor erre valóban lehetett volna időt szakítani, általában átaludtam az egész napot. Vagyis aludtam volna, ha a szállásunk nem szintén a sétányon lett volna, ahol állandó a zaj. Ja és a beígért 2 fős apartman helyett 4-en voltunk egy szobában, fürdő és konyha közös az egész emeletnek.


A strandra talán egyszer ha lementem, hazautazni pedig (100 km-re laktam) egész nyáron nem tudtam, egyszerűen túl fáradt voltam hozzá. Mivel azonban semmit sem szeretek félbehagyni amibe belekezdek, így végigtoltam a szezont, de utólag úgy látom, hogy minimum kétszer ennyi fizetést kellett volna kérnem, mint amennyit kaptam. De hát ahogy mondják, "fiatal voltam, és kellett a pénz".


Mindenesetre a következő nyáron Olaszországba mentem ki dolgozni, ahol sokkal normálisabbak voltak a munkakörülmények, több szabadidő, nagyságrendekkel komfortosabb szállás, és a távolságot sem éreztem nagyobbnak, hiszen Siófokról sem tudtam hazajárni.


Szóval én azt mondom, hogy ne érezd magad pofátlannak, amiért (szerinted) nagy összeget mondasz, ugyanis készülj fel rá, hogy nem kevés elvárás is lesz majd. Ja és vigyél magaddal jó sok koffeintablettát, szükséged lesz rá.

2020. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Annyira nem idegen a dolog, tavalyi szezonban is fent dolgoztam, csak nem Siófokon. Ott is 6 órázás volt beígérve. Amikor odakerültem, hogy már dolgozom kellett, 6 órában voltam ugyan bejelentve csak 8-10 óráztam. Nekem havi 1 szabadnap volt beígérve, plusz megbeszélés alapján. 2 hónap alatt 1,5 nap szabadságot kaptam. Nem szeretném megint ezt, hogy át legyek ejtve. Illetve mivel idő előtt felmondtam (kb 2 héttel) a pénzből amiért megdolgoztam, még le is vont a munkaadó minden kreált indokkal( nyilván mivel én felmondtam és akkor már miért ne csesszen ő is ki velem).
2020. jún. 8. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem tudom, hogy jelenleg mi a helyzet Siófokon, de az én időmben ott is rendesen ment a mutyizás, csalás az órákkal, fizetéssel. Biztosan van kivétel, de ahogy beszélgettünk a szálláson a többi helyen dolgozókkal, általános volt, hogy átvernek és lehúznak minket. Volt olyan, aki nyár végén úgy ment haza, hogy a beígért fizetés harmadát kapta csak meg.... másnak pedig a keresete nagy része elment a kajára és a szállásra, amit beígért a munkaadó, hogy utólag kifizet....


De még egyszer hangsúlyozom, ez jó 16-17 éve volt, így nem tudom, hogy azóta esetleg változott-e valamit a helyzet.

2020. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Ausztriai szezonális munkán nem gondolkozol? Sajnos Magyarországon csak a kőkemény szívás van a semmi pénzért.
2020. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Külföldön nincs semmi ismerősöm akihez kimehetnék, a látatlanba egyedül nem szívesen mennék ki. Vannak akik belevágnak de én nem szeretnék semmit ‘’kockáztatni’’.
2020. jún. 8. 21:09
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha van nyelvtudásod akkor mindenképp megérné próbálkozni, nem sokat veszíthetsz. Itt Magyarországon a vendéglátás sajnos kész fertő... Húgom dolgozik/dolgozott vendéglátásban, tehát tudom mi megy. Most volt téli szezonban kint 4 hónapot, 1500-1700 Euró(ebben a borravaló is benne van), 13 és 14 havi fizu részarányosan, fizetetett szabadnapok a szezon végén, egyágyas szállás+saját fürdő, napi 2-3 étkezés, heti 6x7 óra munka, ja és totál nyelvtudás nélkül. Mondjuk, szerintem ebben szerencse is benne volt, jó helyet fogott ki. Szumma szummárum szerintem magyarban ugyanakkora lehetőséggel vernek át, csak itt tuti alul leszel fizetve úgy, hogy szétgürized magad, míg Ausztriában meg van a lehetőséged, hogy normális körülmények között jó pénzt keress. Azt tudom ajánlani neked, hogy facebookon ismerőseid között érdeklődj, biztos akad olyan ismerősöd, aki szezonozik, lehet segíteni is tud, sőt az infókat a munkahelyről biztos kézből kapod és kissebb eséllyel ér meglepetés. Tesóm is így szerezte a helyet.
2020. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha rákeresel a Balaton+szezonmunka kifejezésre a gyakorikérdéseken, akkor sok jó dolgott nem fogsz találni. Szerinted miért nyavalyognak minden szezonban a hiradóban az turisztikai ágazatból, hogy nincs elég munkaerő, éttermek nem tudnak elindulni, mert nincs személyzet? Mert aprópénzért, 4 órára bejelentve, 12-16 órát kell dolgozni heti 6 napban.
2020. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!