Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem éri meg a szakmámban...

Nem éri meg a szakmámban mérnökként dolgozni?

Figyelt kérdés
Megyeszékhelyen lakom és a környékemen 4 hónapja nem sikerült mérnökként elhelyezkednem. Ahova mehetnék, ott az albérlet árak miatt pedig annyi pénzem sem marad, mintha a saját városomban dolgozok valami egyszerű munkakörben (pl. adminisztráció, recepció). Akárhogy számolgatom arra jutok, hogy nem éri meg elmenni. Itt a saját házamban lakok, van egy kutyám is. Ott kb ugyanannyi pénzem maradna vagy még kevesebb, de a szakmámban dolgoznék. Megéri szerintetek az áldozatot, hogy távol a család, sok a kiadás, de legalább mérnök vagyok? Én látom rosszul a dolgokat?

2020. jún. 15. 17:14
A kérdező szavazást indított:
otthon maradnék
elmennék mérnöknek albérletbe
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy most kezdőként kevesebbet keresel, de minél nagyobb tapasztalatod van, annál több lesz a fizetésed is.
2020. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

A tisztelt kérdező fizetése 2020-ban mérnökként: nettó 250e/hó

Ugyanez 2030-ban mérnökként: nettó 650e/hó


A tisztelt kérdező fizetése 2020-ban recepciósként: nettó 250e/hó

Ugyanez 2030-ban recepciósként: nettó 250e/hó


Kell-e ragozni?

2020. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Tegyük hozzá, hogy mérnökként csak akkor lesz igaz ez a fizu növekedés, ha hajlandó érte tenni is, teszem azt olyan helyre költözni, ahol több a lehetőség. Lehet valaki mucsaröcsögén is mérnök, ahol max egy cégnél tud szakmájában dolgozni, de ott nem fog sokat nőni a fizetése.

Érdemes lehet elgondolkodni másik megyeszékhelyen, esetleg Budapesten is.

2020. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Az elmúlt 4 hónapot ne vedd alapul szerintem! A járvány miatt a legtöbb szektorban inkább az elbocsátás volt jellemző, semmint a munkaerő felvétel. A fizetésed pedig nem feltétlenül a szakmádtól függ. Ismerek informatikus mérnököt havi 200.000-es fizetéssel és havi 800.000 Ft-ossal is. Az életkoruk is megegyezik. A különbség az, hogy az egyikük megrögzött pesszimista, a másik pedig folyton a lehetőségekről és a fejlődésről beszél. Én legalábbis ezt a különbséget vettem észre közöttük.
2020. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudni kéne, hogy milyen mérnök. Mert nagyon nem mindegy , hogy egy villamos mérnökről beszélünk aki multihoz el tud menni, vagy egy építészmérnökről aki hazai cégnél szenved. Ég és föld a különbség.
2020. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!