Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyre inkább úgy érzem, hogy...

Egyre inkább úgy érzem, hogy nem érek semmit. Valóban így lenne? Muszáj szakosodni friss vizsga után, nem lehet szakmai tapasztalatot gyűjteni, dolgozni egy rendszergazda OKJ-val? 20f

Figyelt kérdés

Pesti vagyok és rengeteg álláshirdetést néztem már meg. Idén végeztem én is, ahogy sokan mások. Láttam hogy jópáran kitettek már ehhez hasonló kérdést, szintén rendszergazda OKJ végzettséggel.

Mióta vége lett a vizsgáinknak és megkaptuk a bizonyítványt, azóta keresek munkát állandó jelleggel, aktívan. 21 helyre adtam be az önéletrajzom, viszont csak annyi áll benne, hogy "érettségi", "rendszergazda okj", tapasztalathoz pedig 3 év nyári szakmai gyakorlata. Akárhogy nézem, ez piszok kevés, de hogy is lehetne több, ha sehova sem vesznek fel?

Arra a 21 helyre ahova beadtam az önéletrajzom, 15 már elutasított pusztán az önéletrajz alapján. Mostmár nincsen lehetőségem arra, hogy továbbtanuljak. Eleve úgy terveztem, hogy 1-2 évet kihagynék, hogy tapasztalatot és pénzt gyűjtsek az egyetemre. De egyre inkább elkeseredettnek érzem magam. Minden állás egyetemi, főiskolai végzettséget igényel. Ha nem ezek egyikét, akkor jogosítványt, amim nekem pénz híjján nincs. Többek között ezt is az elkövetkezendő időszakban szerettem volna letenni, ahogy még sok mást egyetem előtt, de ahhoz először dolgoznom kell.

Jelentkeztem ezeken kívül gyári munkára is, viszont onnan is elutasítottak. Volt ahonnan indoklás nélkül, volt ahonnan azért, mert már elég embert foglalkoztatnak azóta, mióta kitették a hirdetést, van ahol a járványra hivatkoztak, másról meg szüleim és a neten talált referencia beszélt le.

Teljes mértékben úgy érzem, hogy nem érek semmit, hiába van, hogy 13 évet keményen végig tanultam, jó eredményekkel, versenyeredményekkel. Mintha ez az egész nem érne semmit.

Szervereket telepítek, néhány alapvető szolgáltatást rakok fel és helyezek működőképes állapotba, ismerem és használom az SQL-t, össze tudok rakni egy szervert/asztali PC-t, SOHO hálózatokat tudok megtervezni, kivitelezni, Cisco-nak a CCNA dolgaiból tanultunk, vizsgáztunk, mégis olyan, mintha ez nem érne semmit, mert nem egyetemi/főiskolai végzettségem van.

Valóban így lenne? ...


2020. jún. 19. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

"13 évet keményen végig tanultam, jó eredményekkel, versenyeredményekkel"


Miért nem mentél egyetemre?

2020. jún. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
"Eleve úgy terveztem, hogy 1-2 évet kihagynék, hogy tapasztalatot és pénzt gyűjtsek az egyetemre."
2020. jún. 20. 09:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nehéz elhinni látatlanba, de vannak olyan családok is, ahol bizony ki kell hagyni egy-két évet a toábbtanulással, mert nincs pénz a bejárásra, nincs pénz az esetleges étkeztetésre és egyebekre.
2020. jún. 20. 09:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen messziről jársz be? Kaját tudsz vinni, nem kell semmilyen étkeztetés. Ha ilyen rossz anyagi körülmények között éltek, akkor ráadásul tudsz megpályázni különböző szociális ösztöndíjakat.

Ha meg jól tanulsz, ahogy állításod szerint eddig is tetted, akkor tanulmányi ösztöndíj is jár jó átlagra, tehát összességében még lehet, hogy pénzt is keresnél vele.

2020. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
OKJ-s rendszergazda semmit nem ér.
2020. jún. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
OKJ-s rendszergazdát nem nevezném rendszergazdának sokáig én is tévhitben éltem. esetleg Informatikusnak
2020. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor, ha a "rendszergazda nem rendszergazda", mégis mi rendszergazda?
2020. aug. 2. 07:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Rendszergazda diplomás. Fizika és matek kell.
ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!