Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben járna nekem...

Ebben az esetben járna nekem az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés
Sok emberhez hasonlóan én is elveszítettem az állásomat a koronavírus miatt március végén. Ezután igényeltem az álláskeresési járadékot, amit meg is kaptam 3 hónapra, hamarosan le is fog járni. Mivel még nem találtam másik elfogadható munkát (idegenforgalomban dolgoztam egész életemben), ezért arra gondoltam hogy egy ismerősöm bejelentene a vállalkozásához 1 napra, mint alkalmazottat és utána közös megegyezéssel meg is szüntetnénk a munkaviszonyomat. Ezután újból igényelhetném a támogatást? A megítélés feltételei között nem láttam ennek akadályát. Mit gondoltok?

2020. jún. 28. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem járna.
2020. jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 meg tudnád indokolni miért?
2020. jún. 28. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez az úgynevezett álláskeresési járadék – korábbi nevén munkanélküli járadék vagy munkanélküli segély. Ennek egyik feltétele többek között, hogy az álláskereső az elmúlt három év során összesen legalább 12 hónapnak megfelelő munkaviszonnyal, vagyis járulékfizetési időszakkal rendelkezzen. (A járványügyi vészhelyzet miatt is fontos megjegyezni, hogy a manapság jellemző fizetés nélküli szabadság 30 napot meghaladó mértéke nem számítható be a jogosultsági időkeretbe, hiszen tényleges járulékfizetés nem valósul meg ebben az esetben!)
2020. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendelkezem az elmúlt 3 évre visszamenőleg 365 nap munkaviszonnyal, az előző munkahelyemről. Azt sehol nem írják, hogy ennek a 12 hónapnak folytonosnak kell lennie. Ezért nem értem mi akadálya lehetne, hogy újra megigényeljem?
2020. jún. 28. 16:39
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Azokat a napokat, amikre már számítottak álláskeresési járadékot, még egyszer nem veszik figyelembe.

Tehát pl dolgoztál 3 évet, kaptál 3 havi járadékot, akkor kimerítetted az összes napodat. Újra akkor fogsz kapni, ha megvan legalább 360 nap munkaviszonyod, mert amire már kaptál, nem jár újra.

2020. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az előző munkahelyeden a munkaügyis jelentkezésed megelőzően mind a 3 év alatt végig dolgoztál, akkor 2*365+366=1096 jogosító napod volt. Most 90 napig kapod(kaptad) az álláskeresésit, ezzel felhasználtál 900 jogosító napot. Maradt 1096-900=196 álláskeresési járadékra jogosító napod. Mivel az álláskeresésihez minimum 360 nap kell, még 164 napot kell dolgoznod, hogy újra kaphasd.
2020. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
egyértelmű hogy nem kaphatsz megint. hisz már kaptál. akkor mindenki ezt csinálnà ha ilyet lehetne.
2020. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Most kihasználtad ezt a lehetőséget. Legközelebb akkor igényelheted meg, ha megint megvan az 1 év biztosított jogviszony. Ha lejárt az álláskeresési, akkor FHT-ra pályázhatsz, havi 22 800 Ft.
2020. jún. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!