Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az orvosok, fogorvosok miért...

Az orvosok, fogorvosok miért dolgoznak akár 4-5 rendelőben egyszerre?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy bizonyos órászámot állami rendelőben kell dolgozniuk, de miért dolgoznak elaprózva, több magán rendelőben is? Akár minden nap máshol. Ez miért jó az orvosoknak, rendelőknek? Miért nem dolgoznak max 2 helyen?
2020. jún. 30. 16:53
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
42%
Minél többet rendel magánban, annál több pénz.
2020. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
87%
Nyelvtanárként is 3 suliban dolgoztam, így jött össze annyi, amenynit akartam. Belefért az időmbe, és így jöttek össze az "ügyfelek". Gondolom ezért csinálják ők is. Nem mondhatják, hogy ne ebbe, hanem abba a központba vagy rendelőbe menj, mert neki úgy kényelmesebb :D oda mész, ami neked jobb, ő meg váltogatja :)
2020. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%

Mert több pácienst tudnak elérni így.


Ha egy helyen rendel, akkor csak kb. a környéken lakók járnak oda.

Ha meg 3-4 másik kerületben, akkor ennyiszer több potenciális beteg jut el hozzájuk.

2020. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

De nem mindegy, hogy 1 helyen rendel 20 órát vagy 4 helyen 4x5 órát? :D

A rendelőnek nem mindegy hogy egy 20 órás parxisban 1 orvos dolgozik vagy 4 orvos dolgozik fejenként 5 órát?

Mindkét esetben ugyanaz lesz az eredmény.

Ennyi erővel mindenki dolgozhatna 2-3 munkahelyen (ugyanannyi órában), de miért tenné?

Az meg hogy több beteget ér el szerintem nem mérvadó, igy is mindenhol telített varolistak vannak.

2020. jún. 30. 17:49
 5/38 A kérdező kommentje:
Eleve sok munkaltato szandekosan nem is tamogatja a reszmunkaidot mert joval kedvezotlenebbbaz adózása, nem tudom az orvosoknal ez hogy van.
2020. jún. 30. 17:55
 6/38 anonim ***** válasza:
28%

Már miért lenne ugyanaz? Ha te, mint szolgáltató központ, megválogathatod, hogy 1 orvosnak nyújtasz eszközöket, hátteret, helyet stb. vagy egy egész csapatnak, mit választanál? Mert én a diverzitást. Így biztosítható a legjobban, hogy tele is legyenek, nagyobb forgalom, több bevétel. Arról nem beszélve, hogy kiesés esetén is van másik orvos, szélesebb a problémakörök lefedettsége, nem kell alkalmazotti státusz, csak óradíjas, bérleti szerződések, stb. stb. stb. Mindkét fél számára előnyös.


Nem sok üzleti érzéked van, ha szerinted egy helyen 20 óra ugyanolyan, mint 4 helyen 5. Gondolkodj rajta még egy kicsit!

2020. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, te mindent jobban tudsz, akkor miért írtad ki a kérdést? 😂😂😂
2020. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
57%

#5: na az adózáshoz isbpontosan olyan jól értesz, mint a fogorvosi témához. 😁


Nincs semmiféle kedvezőtlen adózás részminkaidő esetén! Tök mindegy higy az adott pozit 1 db 8órás vagy 2 db 4órás tölti be.

2020. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
57%
#6, szerintem egy elméleti omnitudorral van szerencsénk a kérdezőben...😃😃😃
2020. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Jó, ha olyan okosak vagytok, akkor az emberek 80-90%-a miért dolgozik egy munkahelyen 40 órában? Aki pl. X multinál fejlesztő 40 órában, miért nem csinálja ugyanezt mint az orvosok? Vagy aki spar-ban árufeltöltő, miért nem dolgozik a lidl-ben is fele-fele arányban?

Miért olyan kevés a részmunkaidős állás?

2020. jún. 30. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!