Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdálkodás és közpolitika...

Közgazdálkodás és közpolitika mesterszakot érdemes lenne elvégeznem?

Figyelt kérdés

Ez egy közgazdász mester.

Engem érdekel is ez a téma, de nem tudom megérné e még két évet rászánni és elvégezni.

-Versenyszférába el lehetne vele helyezkedni?

-Vagy be lehetne vele tölteni bármilyen magasabb pozíciót a közigazgatásban, amihez egy alap köziges diploma nem lenne elég?



2020. júl. 4. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:

"Versenyszférába el lehetne vele helyezkedni?"

Nem.

"Vagy be lehetne vele tölteni bármilyen magasabb pozíciót a közigazgatásban, amihez egy alap köziges diploma nem lenne elég?"

Az elején nem számít, de 15 év után előnyt jelenthet előléptetésnél, ha jó kapcsolataid is vannak mellé.

2020. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet versenyszférában? Csak azért végezném el
2020. júl. 4. 15:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van mellé pl. nyelvtudásod, akkor egyáltalán nem lehetetlen vele versenyszférában sem az elhelyezkedés. Vannak olyanok is, akiknek a diplomája egyáltalán nem közgázos, mégis ilyen területen kötnek ki. Az azonban igaz, hogy nem egy olyan végzettség, ami önmagában keresett, szemben mondjuk egy biztosítási és pénzügyi matekos mesterrel. Ártani nem árt, de nem ezzel fogod igazán felpörgetni az esélyeidet.
2020. júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze nem ér annyit, mint egy pénzügy mester, de közigazgatás-szervező szakon tanulok és ez a közgáz MSC lenne talán a lgjobb lehetőség, hogy felvegyenek versenyszférába is.


De most azért, hogy legyen mégegy köziges diplomám azért szerintem nem érdemes belefektetni az időt meg pénzt.

De ha el tudnék menni vele valami multihoz, akkor már megérné.

2020. júl. 4. 18:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem is multihoz, de valami jobb céghez
2020. júl. 4. 18:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Habár a közgazd és közpol, az egy közgáz mester, azért ugyanúgy a közigazgatás területén történő munkavégzésre készít fel.

Ha a versenyszféra érdekel, akkor nyugodtan elmehetsz más területre MSc-re, ha van elég kredited, hogy felvegyenek. Nem fontos közig vonatkozású mesterszakra menned.

Én így csináltam közigszerv diplomával.

2020. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Te dolgoztál a közigben?

Milyen mesterre mentél utána? Engem valami közgazdász mester érdekelne.

2020. júl. 6. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Dolgoztam több évet sajnos, de elegem lett belőle, és nem is tervezek visszatérni soha.

Én üzleti közgáz mesteren tanulok jelenleg, most vagyok túl az első éven.

Vezetés és szervezés szakon vagyok (ELTE-GTI), és mivel az első évben, a többi szakon tanulókkal rengeteg közös tárgyaink vannak, találkoztam olyan közigszervesekkel, akik pénzügyön, vagy számvitelen vannak.

Szóval én úgy tudom, hogy az alapképzés alatt kb minden közgáz MSc képzésre elég kreditet tudunk összeszedni a bejutáshoz, viszont ez azt vonja magával, hogy lesznek tárgyak, amiket teljesíteni kell kreditpótlásban. Ergó több tárgyad lesz,amiket az első éved alatt teljesíteni kell.

Nem tudom, hogy hanyad éves vagy, de ha tudsz, akkor vegyél fel közgáz jellegű kötvál és szabvál tárgyakat, minél többet abban az esetben, hogy ha biztos vagy benne, hogy közgáz mesterre akarsz menni. Ezzel tudod redukálni a kreditpótlásos tárgya számát.

2020. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Másodéves vagyok.

És akkor most levelezőn vagy, vagy nappalin?

Engem ez a közgáz-közpol érdekelne a legjobban. Csak azért mennék versenyszférába, mert ott magasabb a fizetés. De maga az üzleti élet nem igazán érdekel.

Lehet jobban járnék ha elmennék egy szakmát tanulni..


Mennyit lehet keresni a közigazgatásban?

Bértábla szerint úgy számoltam, hogy kb a bérminimum. Az nagyon kevés. Esetleg a NAV-nál lehetne jobban keresni, ha oda sikerül bejutni, de az sem egy álomfizetés..

2020. júl. 6. 15:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!