Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatásban a bértábla...

Közigazgatásban a bértábla alapján kiszámított fizetést bruttóban kell érteni?

Figyelt kérdés

Az alapbért felszoroztam a bértábla alapján és az adott pozícióban 286 ezer jött ki. De ezt bruttóban kell érteni igaz? Nem nettó?

Mert ez csak nettó 190 ami nem valami sok. Bár fogadjuk el, vidéken ez még nettóban is jó fizetés.



2020. júl. 4. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Igen, a bértáblában bruttó van.
2020. júl. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Igen bruttó, mivel a nettó bér személyfüggő. X ember 286 ezres bruttója lehet több mint Y-é, a különböző kedvezmények miatt.
2020. júl. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ez csak nettó 190 ami nem valami sok."


Pedig ez még oké egy pályakezdőnek.

A közigazgatásban az a szr, hogy ez nem lesz lényegesen jobb később se, jellemzően bruttó 1-2 ezer forintokkal emelkedik 3 évente, kivéve néhány nagyobb ugrást, mikor akár bruttó 10-20 forintot is hozhat a magasabb kategóriába sorolás.


Sőt, ha valami érettségizett jóember vagy, akkor (az éves minimálbér emelések hatására) elképzelhető az is, hogy az évek során több lesz a minimálbér, mint amennyit a bértábla szerint fizetniük kell neked. Aggodalomra persze semmi ok, hiszen törvény szerint nem fizethetnek neked a minimálbérnél kevesebbet, így ilyenkor az illetményedet kipótolják a minimálbér összegére. Vagyis 20 év után pont annyit fogsz keresni, mint a 18 éves Julcsika, aki most lépett be - minimálbért.


Na ezért vannak javarészt leépült, semmihez se értő 50 éves Mancikák a közigazgatásban, mert akinek van egy kis esze, az a pár éves szakmai gyakorlat megszerzése után úgy menekül onnan mint akit sggbelőtt az ármány.

2020. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De ez diplomával van, nem érettségivel


A minimalbér meg nettó 100 körül van, nem tudom milyen minimálbérről beszélsz

2020. júl. 5. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nekem volt olyan érettségizett beosztottam közigazgatásban, akinek ki kellett pótolni, mert még a minimál se járt volna neki a bértábla szerint. Bár lehet, hogy garantált bérminimum volt, mittoménmár. Arról beszélek, megtörtént. Nyilván, mikor vagy 20 éve elkezdte a pályát, akkor nem arra számított, hogy egyszer majd beelőzi a minimálbér, de megtörtént, a bértáblát meg kb. azóta nem módosították, mióta munkába állt.


Diplomával meg pláne sokkal jobb lehetőségek vannak (hacsak nem büfé-ruhatár szakos diplomád van, mert arra viszont ideális a közig), hacsak nem neveznek ki mondjuk hivatalvezetőnek, amire elég kevés esélyed van. Én is dobbantottam pár év után, és már azzal akkor többet kerestem sima talpasként, mint ott egy osztályvezető.


Közig csak ugródeszkának jó, hogy legyen mit írni a CV-be szakmai tapasztalatnak, de ha sokáig benne maradsz, akkor egyre inkább hátránynak számít az önéletrajzban is, nem csak anyagilag.

2020. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én úgy számoltam, hogy a bértábla alapján ez a bruttó 286 lenne a diplomás bér.

Milyen végzettséged van?

Közigazgatásszervezőnek tanulok az NKE-n, ezzel vannak lehetőségeim versenyszférában is?

De elképzelhető hogy elmegyek mesterre is.

2020. júl. 5. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!