Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy SSC-be tényleg felveszik...

Egy SSC-be tényleg felveszik az embert bármilyen diplomával? Piacképtelen diplomával is?

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Angoltanári diplomám van, a férjemnek érettségije, mindketten ssc-ben dolgozunk. Nyelveket mondjuk mindketten beszélünk.
2020. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez kb betanított munka, a diploma max adminisztráció/bürokrácia miatt szükséges, nem a vele járó tudás miatt.
2020. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, nem nézik.

Kb 8 évig voltam vezető, és amikor interjúztattam, volt ott bölcsész BA-MA, mindenféle turisztikai végzettség, félbehagyott tanulmányok, stb. Nekünk persze legjobb volt a nyelvész szak de ha valaki töri MA-s volt és beszélt 2 nyelvet jól, illetve pozitív, precíz személyisége volt, felvettük.


Angol középfok és min 1. másik nyelv felsőbb szintű ismerete kell, illetve légy pozitív, "meg tudom csinálni" attitűdű, normális, udvarias, még akkor is ha stresszteszttel próbálnak kiborítani.

Mondjuk ha nagyon nem szimpik, inkább keress más helyet, azért még ilyentájt is van bőven.

2020. júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2 középfokú nyelvvizsga nem elég? Az egyiknek felsőfokúnak kell lennie?
2020. júl. 16. 15:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga nem érdekel senkit, a nyelvtudásod a lényeg.

Alapvetően jobb, ha folyékonyan, mondjuk C1-es szinten tudsz egy nyelvet. B2-ről C1-re, vagy annak közelébe menni annyira nem nehéz: a nyelvtani alap már megvan, csak a szókincset kell bővíteni, bármilyen nyelvből.

Egyébként meg jelentkezz 1-2 ilyen helyre, a legtöbbnél van nyelvi interjú telefonon. Ha azt nehéznek érzed, akkor tudod, még fejlődnöd kell.

2020. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Nem nyelvvizsgáról, hanem nyelvtudásról beszélt a 3-as. Nekem két nyelvből van középfokú nyelvvizsgám (egyiket középiskolában csináltam, másik a diplomához kellett), de mindkét nyelven folyékonyan beszélek. Mindegy, milyen nyelvvizsgád van, csak beszéld az adott nyelvet, hiszen a munka során jó eséllyel kollégákkal/ügyfelekkel kell azon a nyelven napi szinten írásban/szóban kommunikálnod.
2020. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézik a papírt, nyelvtudást gyakorlatban várják el, folyékonyan és érthetően tudj kommunikálni, a diploma meg csak azért kell, mert fogalmam sincs, miért. Abszolút piacképtelen diplomával azonnal felvettek SSC-be, csak mert beszélek nyelveket, igazából ez a fontos, mert maga a munka nem egy nagy agykapacitást igénylő valami. Cserébe viszont multiknál még ilyen munkáért is jó béreket adnak és stabil munkahelynek számít.
2020. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ja, felét annak, mint külföldön. ( Multiknál bér)

Mi az az SSC!???

2023. jan. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!