Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orvosként, illetve fogorvoskén...

Orvosként, illetve fogorvosként mennyi az elérhető fizetés(BP)?

Figyelt kérdés

Őszintén, gyerekkoromtól kezdve orvos akartam lenni, de középsuli utolsó 2 évében beilyedtem a körülményektől / fizetésektől amikkel dobálózni szoktak... Szóval most kezdem a második félévemet egy külföldi közgáz szakon, de gyűlölöm... értelmetlennek tartom, inkább mentenék/segítenék embereket kevesebb pénzért (ezt tartom a legértelmesebb foglalkozásnak), viszont amiket hallok hogy 190 ezret keresnek első években és ez nem is megy feljebb 300-500-nál, (középosztályi vagyok) ebből nem fogok tudni nagycsaládot fenntartani, (ezért döntöttem másképp)... Szóval gonoltam hogy félbe hagyom és leteszek biosz kémia emeltet (van rá kapacitásom :D), de szeretném tudni hogy tényleg ennyire kilátástalan-e...


Magánklinikán/túlórával/fogorvosként/szülészként stb meg lehet keresni tisztességes összegeket?



2020. júl. 17. 14:47
 1/5 A kérdező kommentje:
*második évemet
2020. júl. 17. 14:48
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Fogorvosként a csillagokat lekeresed az égről.

Orvosként is simán, bár a korházakban nem fizetik túl a kezdőket. A főorvosok így is jól keresnek.

2020. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

A 190 mellé még kapnak Markusovszky ösztöndíjat is. Illetve a későbbiekben, nem csak Magyarország létezik!


Ha ez az álmod, akkor hajrá! Sok sikert!

2020. júl. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Fogorvos: 225 893 - 786 850 HUF


Az orvosok havi bruttó átlagbére 2018-ban 400 000 forint volt a Fizetések.hu adatai szerint.

2020. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lachesys válasza:
21%

azert azon is gondolkodd el, nem tudom lany vagy vagy fiu - ha fiu nem olyan nagy problema - de ha lany, orvoskent nem igazan fog mukodni h nagy csalados legyel. kiveve ha haziorvosnak, vagy hasonlo nem annyira "meno" orvosnak mesz el. a szuleszeket az ejszaka közepén is berangatjak, nem kompatibilis eletmod egy nagy csaladdal.

a fizetes pedig valoban ennyi. szuleszkent nyilvan a halapenzzel szharra keresed magad, de mint mondtam: ha ezt valasztod a nagycsalados tervekrol mondj le. mi iden vegeztunk, rengeteg lany csoporttarsam interjujan kb csak azt kerdeztek, hany gyereket akar es mikor, illetve van-e valakije.

sok sikert barhogy is dontesz.

2020. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!