Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkánál honnan tudják,hog...

Diákmunkánál honnan tudják,hogy nappalis,levelezős,vagy estis vagyok?

Figyelt kérdés

Hol tudják leellenőrizni?A diákon tudom,hogy rajta van,de ha akkor kap valaki állást egy adott diákmunkánál,amikor még nappalis,ott dolgozik,de közben átkerül levelezőre,azt megtudják a munkaadók?Ha igen,akkor rögtön kirúgják vagy hogy működik ez?Gondolom nem kérik el hetente a diákot,hogy még mindig nappalis-e.:D

Légyszi csak az válaszoljon aki értelmesen,segítő szándékkal hozzá tud szólni.Előre is köszönöm szépen!



2020. júl. 20. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Megtudják. De levelező mellett is dolgozhatsz, csak rendes munkát, nem diákmunkát. Ennyi.
2020. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Iskolalátogatási igazolás + diák igazolvány
2020. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Te a diákszövetkezettel állsz szerződésben, tagságban. Ők lefénymásolják a diákod, tehát megvan, illetve kell vinni iskolalátogatásit is. Amikor új matricát kapsz, pl egyetemen félévente, mindég kell hosszabbítani a tagságot,amíg a matricád/diákod érvényes.

Ha elmúltál 18 büntető jogi felelősség terhel, hogy a valóságnak megfelelő minden. Amúgy le lehet bukni, mert szúrópróbaszerűen szoktak ellenőrizni.

2020. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor aktuális az új dokumentumok bemutatása, akkor meg nem utalnak fizut, amíg nem viszed/küldöd őket. Szóval lehet próbálkozni, de nem nagyon tudsz trükközni.
2020. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem.Középiskolában dolgoztam (nappalisként) egy helyen,amit nagyon-nagyon szeretek(sajnos a járvány miatt nem sokat tudtam ott dolgozni,de rövid idő alatt is borzasztóan megszerettem,más diákmunkát el sem tudok képzelni).Most kb. 1 hónapja megint tudok itt dolgozni,de most ballagtam és megyek egyetemre,ahol levelezős leszek.Ha jól tudom ez a diákom október végéig érvényes,akkor október végén kitesznek?:(
2020. júl. 20. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Senki nem tudja megmondani, hogy az az ismeretlen cég az ismeretlen munkakörben alkalmazott ismeretlen diákot vajon kirúgja-e majd 3 hónap múlva vagy nem.

A főnöködet kérdezd meg, hogy mire számíthatsz

2020. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kitesznek, hanem lejár a nappalis diák jogviszonyod, így nem dolgozhatsz tovább. Esetleg azt próbáld meg elintézni a munkahelyen, hogy októbertől vagy vegyenek fel rendesen, vagy esetleg alkalmi bejelentéssel (napival), viszont tudtommal a levelezős diák nincs tb biztosítva, szóval majd a tb-t magad után kell majd intézned.
2020. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!