Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel a tudással milyen...

Ezzel a tudással milyen esélyem van a jelenlegi munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Végigolvasva talán túl sok részletet írtam le, ezért elnézést, már nem törlöm ki őket.


Három évig matematika-fizika tanárként tanultam, aztán váltottam fizika szakra. A fizika BSc diplomámat - ha minden jól megy - jövő szemeszterben kapom meg. Mielőtt megkapnám, hogy "láttam már fizikust programozni, borzalmas", én is láttam, és olvasd végig a kérdést. Programozást ugyan egyetemen nem sokat tanultam, de úgy gondolom sikerült felszednem magamra már egy használható alapot. Programozni kb. 2 éve kezdtem el. Az utóbbi 1 évben a fizika tanulása mellett az energiám 50%-át fektettem abba, hogy programozást tanuljak. Vannak ismerőseim, akik programtervező informatika szakon végeztek, így az ottani képzés anyagával nagyvonalakban tisztában vagyok és valamennyire igyekeztem azt is tanulni (ez alatt pl. gondolok a "Data structures & algorithms"-ra, a "Design patterns"-re, Hálózatok alapjaira, stb.. Bocsánat az angolért, tudom magyarul is, de ezt így szoktam meg). A legmélyebb tudásom a Python nyelvben van: 2 éve használom.


Néhány részlet a Python-hoz kapcsolódó tapasztalataimról:

A szakdolgozatom miatt elkezdtem írni egy Python package-t, amit később egy pályázattal is támogattak, jelenleg is karbantartom és jelenleg is használják. A projekt egyébként open-source, az utóbbi időben TDD módon fejlesztettem tovább. Össze van kötve TravisCI-val, illetve Azure-on is futnak a tesztek. A package elérhető Anaconda környezetben is. A csomagban van néhány kisebb saját fejlesztésű algoritmus is.


A teljesség igénye nélkül pár Python package, amit már hosszú ideje használok: Numpy, Scipy, Pandas, Tensorflow, Matplotlib, OpenCV, PyQt5.. Ezek közül a Pandas-hoz contributor is vagyok: néhány kisebb dolgot írtam át, de ha meglesz az alkalom és a tudásom hozzá, akkor talán nagyobb pull requestet is beadok.


Nyelvek, amivel tapasztalatom van:

C - kb. 3 hónapnyi tapasztalat

C++ - kb. 3 hónapnyi tapasztalat

C# - kb. 2 hónapnyi tapasztalat

Java - kb. 2 hónapnyi tapasztalat


Tudom elég tágan értelmezhető a megadott időintervallum, ezeket úgy értem, hogy kb. ennyit foglalkoztam vele közepesen intenzív módon.

Igazából ezekkel a nyelvekkel valamennyire tisztában vagyok, de mindenképpen további tanulásra volna szükség, hogy jól is használjam őket.


Egyéb technológiák, amiket ismerek: Git, SQL, Shell scriptek, Linux, Docker (ez azért bőven alapszint), Jenkins


Sajnos valós munkatapasztalatként semmit sem tudok felmutatni.


Igazából nyitott vagyok elég sok pozícióra: Software Engineer, Test Engineer, DevOps, Data Scientist.

Sajnos a frontend vonal nem igazán érdekel, pedig abból látom a legtöbb álláslehetőséget.


A munkaerőpiac jelen helyzetében milyen esélyem lehet, hogy valahol alkalmazzanak? Úgy látom jelenleg elég kevés szükség van arra a tudásra, ami nekem van.



2020. júl. 21. 17:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy kulcsfontosságú dolgot kihagytam: Szeged környékére gondolok, és jelen pillanatban úgy vagyok vele, hogy a fizetés sem annyira érdekel.
2020. júl. 21. 17:39
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Az egyik ismerősöm releváns munkatapasztalat nélkül, de informatikus BSc-vel kezdett el dolgozni egy budapesti cégnél. Ő havi 200.000 Ft-ot kapott. (Később, amikor már volt 2 év munkatapasztalata, 480.000 Ft-ért helyezkedett el egy nagyobb cégnél.)

Kezdetben tehát valahol 200 körül fogsz keresni - de nem ártana valamilyen papírt felmutatnod az informatikával kapcsolatban, mert később az előre lépéshez szükséged lesz rá! A papírt persze munka alatt is meg tudod szerezni. Még egy hasznos tanács: végső soron nem az fogja meghatározni a fizetésedet, hogy hány év munkatapasztalatod van, vagy milyen diplomával rendelkezel, hanem az, hogy milyen szintű problémákat tudsz megoldani. Manapság sok olyan ember van a munkaerő piacon, akik elvégeztek valamilyen junior programozói tanfolyamot, de közülük csak nagyon kevés olyan van, akire nem csak a "favágó" munkát lehet rábízni.

2020. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár a kérdés kevéssé vonatkozott arra, hogy mennyit fogok fizetésként kapni. Papír alatt mire gondolsz? Valamilyen informatikai diploma? Esetleg valami bootcamp? Személy szerint én nem gondolom az utóbbit túl hasznosnak. A problémamegoldó készségem szerintem viszonylag jó, a fizika szak (+ az előtte lévő matek-fizika) eléggé elősegítette ennek fejlődését.
2020. júl. 21. 19:27
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Papír alatt diplomára, vagy valamilyen informatikával összefüggő OKJ képzésre gondoltam. A diploma erősebb.
2020. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdo (palyakezdo) fejlesztokent egesz jo eselyed van, jol mutat az, hogy sajat erobol, a kotelezon tul fejlesztettel, a nyilt forraskodu is segit.

Nyilvan python fejlesztoi allas lenne a legjobb, de abbol azert nem sok van, plane videken.

2020. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Látni kellene a package kódminőségét, de ha van egy saját, használható open source projekted, ami normális code coverage mellett Travises CI/CD pipelineon fut, az egy junior pozícióra nagyon jó ajánló levél. A kontribúciók is jól hangzanak, még akkor is, ha csak kommenteket írtál át. Ennél sokkal rosszabbakat is behívtunk interjúzni év elején junior C++ DevOps-ra.


A fizika Bsc-t szeretik a bankok és alapkezelők, persze egy Msc még jobb lenne, de ez van. OKJ-t ne csinálj, csak körberöhögnek vele.


Az egyetlen komoly gond, hogy Szegeden vagy, pedig IT-ban Budapesthez képest minden más legfeljebb harmadrangú hely. Pesten egy brutto 400-500 ezres junior pozíciót simán le lehet akasztani egy ilyen CV-vel és egy jó interjúval, utána pedig nincs megállás. Szegeden nem tudom, van-e bármi lehetőséged.


Regisztrálj LinkedIn-re, jelöld be, hogy állást keresel, add meg az open source dolgaidat a profilodon és jelöld vissza az összes fejvadászt. Gondolom a profession és hasonló dolgok böngészésén már túl vagy. Ezzel talán kihúzod Szegedet amíg meg nincs a diplomád.

2020. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem linkelném be ide, mivel akkor könnyen beazonosítható lennék, ezt szeretném elkerülni. A kódminősége kezd alakulni, van néhány rész azonban ami eléggé gyenge (éppen ezeket refactorolom mostanság), mivel azokat régebben írtam még kevesebb tudással. Néhány dolog amit használok a package-n belül: contextmanager, metaclass, decorator, operator overloading, sok interaktív matplotlib felület. A codecov jelenleg 87%, ezen is dolgozok még. Egyébként ezt nem mondtam, jelenleg csak figyelem az állásokat és mindenképp várok a jelentkezéssel addig, amíg a diplomámat meg nem kapom (vagy közelségben lesz a megszerzése).
2020. júl. 22. 08:48
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha már az egyetem sem köt Szegedhez, akkor karrier szempontból öngyilkosság ott maradni. A fizetés a fővárosi fele és még ugyanazon cég szegedi irodája is elmarad a Budapestitől szakmailag (pl. EPAM). Rengeteg komoly cég pedig eleve csak Budapesten létezik.
2020. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden kettő cég can ahol be tudod robbantani a hosszútávú IT karriered - EPAM és evosoft.


Amennyiben ennél a kettőnél amikor el akarsz kezdeni dolgozni nem lesz junior pozíció nem érdemes várni, azonnal költözz Budapestre.


A kérdésre válaszolva: Ezzel a stackkel bőven fel fognak venni, ha szóban is el tudod így mondani, amikor megkérdezi a szakmai vezető hogy "Jó és az egyetem mellett mivel foglalkoztál?", akkor nyert ügyed van.


(Angolt gyakorold, ha nem dolgozik az ember könnyen kiesik. Az is nagyon fontos)

2020. júl. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Pesten egy brutto 400-500 ezres junior pozíciót simán le lehet akasztani egy ilyen CV-vel és egy jó interjúval, utána pedig nincs megállás."



Annyit minimum, de inkább többet!

Én nem ismerek ennyi mindent, mint a kérdező felsorolt de bruttó 600-at kapok.

2020. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!