Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hihetetlen (egyeseknek)...

Miért hihetetlen (egyeseknek) hogy egy diplomás ember szakterületen bruttó 210.000-ért dolgozik? Ennyi a garantált bérminimum

Figyelt kérdés

A cég jogszerűen ad ennyit, ennyi a jogszabályi alsó limit a szakképzett munkakörök esetében és a diploma sem jelent többet mint egy szakképzettség.

A cég persze adhatna többet is ha akarna, de miért is akarna, ha ennyiért is van embere.

De ebben az egészben mi a hihetetlen egyeseknek?

Azt mondják hát nem létezik hogy egy diplomás ennyiért... pláne Pesten....de létezik. Ugyan miért is ne létezne?


2020. júl. 21. 22:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
86%
Alapítványi iskola?
2020. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
34%

Hát ja, ennyi.

Közben egy katás villanyszerelő megkeres nettó 500-at... Én is megbántam, hogy egyetemre mentem.

2020. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
48%
Miért lenne hihetetlen? Nem feltételezhető mindenkiről, hogy van annyi esze, hogy képes legyen megpályázni egy másik állást.
2020. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
48%
Alkalmazottként pár év után nem olyan nehéz elérni nettó 4-500as fizetést. Katás vállalkozóként inkább millió környéke számít jónak, hiszen magadnak kell félreraknod belőle a nyugdíjra valót (amivel jobban is jársz)
2020. júl. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
73%
Szia, Balu!
2020. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
64%

Azért hihetetlen, mert azt gondolná az ember, hogy egy diplomásnak van annyi esze, hogy nem megy el szotyi pénzért dolgozni.


Ennyiért nem érdemes egyetemre járni.Mehetnél Wcs néninek/bácsinak is.

2020. júl. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
64%
Tavaly volt ennyi a fizetesem videken, ez nem hihetetlen, based on true story. De ha most Budapesten nezzuk a fizetesem ami “jobb” meg arra is karognak az emberek, higy ennek a 1,5x-ese meglenne ami igaz, mert most voltam 1-2 honapon at interjukon a virus miatt de nem valtottam a masodik hullam miatt.
2020. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem elképzelhetetlen, mondjuk közvetlenül egyetem után alig gyakorlattal, viszont ha az embernek van egy kis esze és nem emelnek éven belül fizut, akkor fogja magát és keres egy jobb helyet, ahol már többet adnak, ráadásul már van egy kis tapasztalata, szóval van mire kérni, főleg ha mellé még nyelvtudás is akad, mert baromi sok diplomás nem beszél idegennyelven. Pl ott a párom is, 10 éve csinált egy középfokot, mert kellett a diplomához, de azóta se használta, érteni ért valamennyit, de beszélni nem tud már, igaz eddig nem is volt rá szüksége. Viszont a megszerzett tapasztalataival ő is mindig jobb melóra váltott szakterületen belül. Ez így a normális.
2020. júl. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

"Azért hihetetlen, mert azt gondolná az ember, hogy egy diplomásnak van annyi esze, hogy nem megy el szotyi pénzért dolgozni."


De te ezt talán úgy képzeled hogy sorban állnak értem a cégek jobbnál jobb állásokat és béreket kínálnak, és én meg elvállalom a legszarabbat?

Így képzeled?


Nem az a valószínűbb egész véletlenül hogy a kutyának se kellek sehova és van egy hely valami csoda folytán ahova meg mégis, és két kézzel 10 körömmel kapaszkodok ebbe is? Itt annyi a bér amennyi, de legalább szóba állnak velem?

Mondjuk ez a forgatókönyv elképzelhetetlen?

2020. júl. 22. 08:01
 10/51 A kérdező kommentje:

"Nem elképzelhetetlen, mondjuk közvetlenül egyetem után alig gyakorlattal"


Lassan 20 éve pályán vagyok.

2020. júl. 22. 08:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!