Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kb. mennyi pénzből lehet...

Kb. mennyi pénzből lehet Pesten megélni? Segít valaki tételesen lebontani a havi kiadásokat?

Figyelt kérdés
Sajnos a családom semmilyen szinten nem tanította meg nekem, hogy hogyan kell a pénzzel gazdálkodni, úgyhogy kicsit félek elköltözni otthonról, főleg hogy nem túl hú de nagy a fizetésem. Segítenétek, hogy milyen kiadásokra számíthatok? Nincsenek túl nagy igényeim, nem akarok belvárosi kúriát bérelni, vagy méregdrága éttermekben vacsorázgatni, vagy ilyesmi. :D Csak egy alap listára vagyok kíváncsi, hogy mégis milyen nagyságrendű kiadásokra számíthatok.
2020. júl. 22. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet 100 + rezsi(külsőbb kerületben) , ha szobát bérelsz akkor 90-100 ból kijössz összesen. Bérlet 9600, kaja ha magadra főzöl 40.000 kb, attól függ mennyit eszel/mit, szerintem ez az alja, ha normális kajákat akarsz enni. Ez 170-180.000 eddig, szórakozás havi 10-15.

Szerintem 200 al számolj / hó.

Ezeket hasraütésszerűen mondtam, eltérés lehet benne mielőtt valaki letámadna, hogy hol találsz 100 ért albit stb.

2020. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz kérdés lesz. Egyesek szerint 80 ezer alatt nem lehet kijönni kajából, mások szerint 40 ezer elég (szerintem is hozzáteszem). Van aki odafigyel az árakra és van aki kezéből kifolyik a pénz.

Nem mindegy, hogy garzont veszel ki egyedül (95+rezsi körül), vagy szobát bérelsz egy emberrel (70 körül), esetleg 2 emberrel (60 körül).


Leírom a miénket, kiindulópontnak jó.

Albérlet: 2 főre 135.000 (díj+rezsi). 1 főre: ~70.000 Ft.

Étel: én otthon főzök 2 naponta: 40.000ft

Gyógyszer, higiénia: ~6-7.000ft (néha semmi nem fogy ki, néha minden egyszerre)

Bérlet: 9600 ft

Kocsi fenntartás + benzin (20.000-) 2 főre oszlik el nálunk, ez lehet neked nem releváns

Fundamenta (20.000) lehet ez sem releváns

Telefonszámla 4.000

Szórakozás: nekem nincs fizetős hobbim, de a barátokkal azért beülök egy-egy kávéra ha úgy adódik. Kb 5.000/hó


Neked lehet hogy hasonlóak, vagy merőben eltérőek lesznek a költségeid

2020. júl. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb. ugyan az mint vidéken, csak a lakbér és tömegközlekedés jön hozzá. Van ami picit drágább (étterem, szórakozás, közös költség) mint vidéken, van ami picit olcsóbb (rezsi, szolgáltatások, élelmiszer), de eredőben minimális a differencia. Azt számold ki, hogy ha függetlenedsz a családi háztól azok a dolgok amiket eddig nem te fizettél, mennyibe fognak kerülni. Egyébként onnantól kezdve hogy külön költözöl, teljesen meg fognak változni a igényeid, van amire nem fogsz költeni, van amire többet fogsz költeni. Általánosságban ha nem egyedül bérelsz egy nagy lakást, 200 körül minimál igényekkel ki lehet jönni, nem kell megijedni tőle. Ha lenne olyan munkád ami ennyit kifizet nettóban, nyugodtan vágj bele, úgy is formálódik utána az életed, csak mivel itt nagyságrendekkel több a lehetőség, gyorsabban tudsz egyről a kettőre lépni minden szempontból. Ha meg nem jön be, majd visszamész vidékre.
2020. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még azt hozzátenném, hogy ha esetleg autód van, azt a fővárosban határozottan drágább fenntartani. Nem tudom ez mennyire releváns. Előző voltam.
2020. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alsó hangon nettó 250 ezerre van szükséged és akkor szobát bérelsz, BKK-zol és nem élsz nagy lábon. Így még talán félretenni is tudsz egy picit.

Nagyon sok múlik az igényeken pl. a kaja kérdésnél és az életszínvonalon is, hogy mit engedhetsz meg magadnak. Nyilvánvalóan, ha 50 ezred van erre, akkor nem fogsz 80-at költeni, de ha jut bőven mindenre, akkor az ember gyakrabban megengedi, hogy rendeljen, vagy beüljön valahova. Esetleg megvegye azt a füstölt sajtot is, vagy a márkás, sokkal finomabb májkrémet a 150 forintos tömlős helyett. Szerintem ez nem vita kérdése, mint ahogy itt általában az szokott lenne. Nem lehet megmondani, hogy neked mi az igényed és ehhez képest milyen lehetőségeid vannak, neked kell tudnod.

Szóval mondjuk lakhatás 90 ezer (szoba), bérlet 10 ezer, szórakozás havi 5-10 ezer, kaja 50-60 ezer, tisztálkodási cuccok, gyógyszerek havi 5-10 ezer (néha semmi, néha több dolog is). Ruha, cipő havi 10 ezer (néha semmi, máskor 30 e). Nagyjából ennyi.

2020. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Manapság már 100 alatt is bőven van albi. Két szobás lakást 90 ért adtak ki nem rég, úgyhogy gondolom kisebb még olcsóbban is van.

De ezt a legkönnyebb tervezni.


Bérlet nem 9600 hanem csak 9500 évek óta. De lehet sétálni és biciklizni stb is, szóval nem kötelező erre költeni.


Kaján lehet a legtöbbet spórolni, ha muszáj. Mi 110e körül költünk kényelmesen 4 főre, (2 gyerekkel). De ebben már az utolsó McDonald's, strandon fagyi és minden benne van.



A többi meg már tényleg csak igény és pénz kérdése.

2020. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!