Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon ez miért...

Magyarországon ez miért sértés a cégek számára?

Figyelt kérdés

Éveket dolgoztam külföldön, most Magyarországon próbálok elhelyezkedni.

Miért sérti a Magyar cégeket, hogy a munkavállaló kér valamit esetleg hangot ad az elvárásainak?

Teherautó sofőr vagyok, találtam egy olyan hirdetést amelynek minden tekintetben megfeleltem. Bér nemvolt megadva, csak telefonszám. Ebből én azt gondoltam, hogy megegyezés szerinti a felállás. Telefonáltam azt mondták belföldre 370 nettó, heti 5 munkanap. Én erre mondtam azt, hogy rendben énnekem nettó 20 ezer forintos napidíj megfelelő lenne (400 nettó). Ezek után felháborodva mondja, hogy ez nem kívánságműsor ennyi van és kész.

Természetesen nem kell neki ennyiért felvenni, de nem értem a felháborodást. Miért baj az, hogy a munkavállaló kér? Hogy nem vakon követ mindent? Szíve joga nem felvenni engem ennyiért, de mire fel a hüledezés/felháborodás? Miért számít ez itthon sértésnek?Itthon a bér miért nem "alku" tárgya? Miért ilyen egyoldalú a dolog?



2020. júl. 26. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
1 tapasztalatod volt. Ebből általánosítani is jó magyar szokás.
2020. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Külföldön sem kérdezik meg a jelentkezőt hogy mennyit szeretne keresni. Minden cégnél van egy kialakult fizetési forma (napidíj, óradíj, km-pénz, százalék, üza megtakarítás). Ezt közlik hogy ennyi munkanapra mennyi fizu jön ki náluk. Ha belegondolsz hogy akik annál a cégnél régebb óta dolgoznak mit éreznének ha kiderülne hogy az új sofőr többet kap mint ők, holott még nem bizonyított semmit, rájössz miért volt a felháborodás részükről. Próbáld meg ezt eljátszani a Transdanubiánál.
2020. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

Nem egy tapasztalat. Csak szemléltettem a legutóbbi példán keresztül. Nem ismerve minden részletet leszólni a másikat is jó magyar szokás.


#2

Több évet dolgoztam külföldön. De igen megkérdezik. Ő elmondja az ő verzióját, majd meghallgat engem, aztán utána egyeztetünk.

2020. júl. 26. 22:43
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Azért kérdező, mert a jó magyar vállalkozó, egy proli szintjén van.

Én más munkakörben, de hasonlót tapasztaltam. Sok interjún.


Multinál nem tapasztaltam ilyet.

2020. júl. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 pedig a multiknál is ez megy. Csoportvezetői pozíció nettó 220e Pest megyei multi, 15 ember irányítása...
2020. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Azért nem alku tárgya, mert a magyar munkavállaló, ha megtudja, hogy azonis beosztásban a kolléga többet keres, megy, és Mt-re, esélyegyenlőségi tv-re hivatkozva az első csúnya nézésnél feljelenti a munkáltatót. Úgyhogy annyit kapsz, amennyit a többiek. Pont.
2020. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
5-ös. Elég szar fizetés. Szánalmas. Aztán sírnak Budapesten, hogy nagyon magas a fluktuáció.
2020. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

#7

Manapság az ember örül, ha van munkája.


Mert hát 220e 220 ezerrel több a semminél... Tény, hogy húzós egy ilyen munkakörhöz, ezt nem is részletezném.

2020. júl. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

kérdező, miért jöttél haza, ha publikus? Gondolom dolgoztál már itthon előtte is, szóval sejthető volt, hogy itt nem fogsz svájci fizetéseket kapni.



370et orvosok nem keresnek itt, kamionsofőröknek nem tudom miért olyan alacsony bér ez, pláne ha nem kell a kamionban aludnod, mert ahogy írod, heti 5 nap belföld.

2020. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a telephely 200 km es körzetében teritesz akkor a munka és vezetési időd miatt előreláthatólag 3 napot a kamionban vagy kénytelen pihenni. AETR.
2020. júl. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!