Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van kormánytisztviselő közület...

Van kormánytisztviselő közületek? Szerettek a minisztériumban, kormányhivatalban dolgozni? Váltanátok versenyszféra?

Figyelt kérdés
2020. júl. 29. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
a versenyszfé tré. nem váltanék versenyszféra.
2020. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Szerettek a minisztériumban, kormányhivatalban dolgozni?"


Nem a fentieknél dolgozom, de versenyszférából jöttem (25 év, középvállalkozás, családias környezet-hangulat) a közszférába. Oda a korom miatt már nem kellettem. Itt csak a környezet-hangulat pocsék (szerintem), de más különbséget nem látok. Ennek is van jó és rossz oldala.


A versenyszféra "kidobott", nem mennék vissza...

2020. aug. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Naná, Imádjuk dr. orbán vicktor mihály hátsóját fényesre nyalni.
2020. aug. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Több ismerősöm is dolgozik a minisztériumokban (EMMI, külügy). Nincsenek is jól fizetve, és mindent elmond, hogy pl a karantén alatt is tiltották nekik a HOt.
2020. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem a fenti helyeken dolgozom, de voltam már versenyszférában és közszférában is. Mindkettőnek van előnye és hátránya. A versenyszférában jó ötlet volt frissdiplomásként (sőt, diplomaszerzés előtt) elhelyezkedni, sokat dobott a karrieremen, jól néz ki önéletrajzban is. Később persze jöhetnek más szempontok is. Vannak érdekes pozíciók közszektorban is. Én dolgoztam pl. bankban, de világos, hogy az MNB-ben pl. más kategóriába eső munkákat lehet ellátni, mint egy sima ker.bankban, ahogy mondjuk adózás terén magas presztízzsel bír ugyan a Big4, de jellegükből adódóan sok adózással kapcsolatos feladattal csak a NAV-nál vagy a PM-nél lehet megismerkedni, hasznos tapasztalat szerezhető tehát ezeken a helyeken is. Az általános alulfizetettség megvan, de vannak olyan pozik, amelyek a versenyszférára rá tudnak licitálni (pl. az említett MNB-ben, de egyes minisztériumokban is előfordulhat, hogy nem éppen a fizetési sáv aljára kerül valaki). Ami miatt jó lehet a közszektor, az sokszor nem a fizetésben testesül meg (a versenyszférához mérten több nap szabadság pl. egy kisgyerekes anyukánál el tudja dönteni a kérdést), de szempont lehet az is, hogy általában véve kicsit kevésbé kell megszakadni a munkában, mint a versenyszférában (habár erről pl. Lázár János vezetése alatt a Miniszterelnökségen biztosan sokaknak más lett volna a véleménye :) ). Ez persze magával hoz egy olyan - sok helyen általános - munkamorált, ami miatt mégsem túl szívderítő a közszférában dolgozni, erre rátehet az öregedő munkatársak (bocs) általános hervadt hangulata* (amit sokszor a fiatalabb kollégákra is igyekeznek átragasztani), meg pl. az, hogy a vezetői karrier is elég kihalásos alapú (hiszen lesz sok jelentkező, aki már 20 éve az adott szervezetnél dolgozik).


*Mondjuk nem mintha a multik ne lennének legalább ennyire nyomasztóak a folyamatos amerika-utánzat agymosással, meg az izzadságszagú marketing-propagandavideókkal, a "hűdejó nálunk dolgozni" műmosollyal, de az ingyenkávé-babzsákfotel-csocsóasztal triótól is könnyen elkap már a hányinger. Ahogy a HR által szervezett, kötelező csapatépítő tréningektől is a hideg ráz, ezekből legalább kimarad, aki közszférában van.

2021. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!