Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tanuljak, ha nem érdekel...

Mit tanuljak, ha nem érdekel az amit már elvégeztem? (Jog)

Figyelt kérdés

Nem érdekel a jogi pálya, viszont nem akarok 3-4 évet tanulni még egy másik alapképzésen, emiatt inkább egy Msc-t végeznék el most valami más vonalon.

Ti mit ajánlanátok nekem?

Műszaki tudásom nulla és kettes matek érettségim miatt hagytam a mérnöki szakokat.

Közgazdász vagy pénzügyi pályán gondolkodom..., szerintetek egy gazdász mesterképzés jó alternatíva lehet?

Gondolkodtam azon is hogy egy ilyen gazdász Msc után csinálnék egy mérlegképes könyvelő OKJ-t ami rövidebb lenne a gazdász diploma megléte miatt.


Köszönöm előre a szavatokat és a hasznos/segítőkész kommenteket!



2020. júl. 29. 15:25
A kérdező szavazást indított:
Közgazdász Msc
Közgazdász Bsc
Maradj jogon (még ha nem is érdekel)
Mindenképp valami műszaki
9 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

A helyedben végigvinném a jogi kart, ha már ennyi időt, energiát belefektettem az életemből.

Aztán lépnék tovább. A jogvégzettség nagyon sok pályához

fontos.

Például a jogász-közgazdász már egy jó párosítás.

Ne kótyavetyéld el, amit már megszereztél, elvégeztél.

Arra tudsz majd építkezni. Nem beszélve arról, hogy amikor

állást keresel, előnyt jelent.

2020. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy értelmeztem, hogy a kérdezőnek már meg van a jogi diplomája...


Amúgy kérdező! Miért szeretnél könyvelő lenni, ha nem megy a matek? Mi az ami nem tetszik a jogban?

Mert a munkafolyamat az sokszor hasonló egy jogász és egy könyvelő esetében, amúgy... De a joghoz legalább értesz is már alapból, hogyha elvégeztem az ÁJK-t.


És jogi területen egy csomó magasabb pozíció sokkal elérhetőbb neked mint közgazdasági területen...

Például ha könyvvizsgáló szeretnél lenni, az még újabb + 5 év legalább, ha nem is az egyetemen és ha kapsz is már a munkáért fizetést... Akkoris kicsit olyan mintha előről kezdenéd.

2020. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Most végeztem, de kín szenvedés volt számomra, mivel sosem szerettem, nem érdekel... Sok ismerősöm van akik megbánták hogy nem gazdásznak álltak, én még érzek magamban annyit hogy elkezdjem ha valóban megéri.
2020. júl. 29. 17:00
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha sosem szeretted,akkor egyáltalán minek mentél oda?😂
2020. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szülői nyomásra, te paraszt...
2020. júl. 29. 21:21
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért paraszt,mert feltett egy kérdést?:D Ezt én is kérdezni akartam.Eszembe se jutna olyan szakra menni ami nem érdekel,akármekkora is lenne a ,,nyomás”.Ha ennyire nem vagy önálló,hogy a saját életedet alakítsd,akkor megérdemled,hogy azzal foglalkozz,amit utálsz.Maradj csak jogon.
2020. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem akarlak sértegetni, de ha kettes lett a matek érettségi, akkor hogy jön ide a közgazdász végzettség? Nem is az egyetemen, de a későbbiekben ilyen végzettségnél előny a jó matematikai tudás.
2020. júl. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Nalunk is volt aki szuloi nyomasra vegezte el a jogot, nem 5 ev alatt, inkabb le sem irom mennyi, utana elment kozgazt tanulni, aztan abban dolgozik, egy percet sem dolgozott jogi vonalakban. 🙂


En azt kerdeznem, hogy a vegrehajtoi allasok nem erdekelnek? Az meg egy plusz 1 eves kepzes lenne viszont ott csak mas alol kell egy jo gyomorral elvenni az emberek ertekeit(legtobbszor ingatlanokat a fejuk felett). Oda is tul sok jogi tudas kellene?


Ajanlom nezzel meg szakiranyu felsooktatasi szakkepzeseket, ezekhez altalaban egy tokmindegy milyen BA/BSc diploma a beugro es vannak poackepes szakkepzesek. Pl. Corvinuson van jogi-kozgazdasz ami szinten ilyen kepzes kell, na ott MA/MSc diploma kell, fent a tanterv nezd meg.

2020. júl. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Sok ismerősöm van akik megbánták hogy nem gazdásznak álltak, én még érzek magamban annyit hogy elkezdjem ha valóban megéri."


Az a baj, hogy nem a kérdésemre válaszoltál...

Még mindig nem tudom, hogy mi az ami nem tetszik neked a jogban, a könyvelésben viszont tetszene.


És mi az, hogy ha "megéri"?

Azért egyik sem egy informatikai, mérnöki vagy orvosi képzés...

Manapság nem igazán éri meg, hacsak nem ez érdekel valóban.

Mert nagy a verseny és nehéz átlagosan is keresni.

2020. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20:01-es vagyok,miért vagyok paraszt?😂Engem is nyomtak a szüleim egy bizonyos szak fele az egyetemen,szóval átérzem az alaphelyzetet,de megmondtam nekik,hogy engem más boldogabbá tenne.Szépen elmondtam nekik.Nem esett nekik ugyan jól,de ha szóba se álltak volna velem vagy megsértődtek volna vagy bármi olyan miatt,hogy valami érdekel,valami meg nem (most komolyan ezt még leírni is vicces),akkor nekem inkább olyan szülők nem is kellenének.Nehezen vették be,de van annyi IQ-juk,hogy megértsék,hogy az a szak amin most tanulok,az nekem jobban tetszik.Szerintem a tieidnek is van.Csak szépen el kell nekik magyarázni,hogy te mást szeretnél.Mondjuk már mindegy.😂De ha valaki olvassa ezt,aki hasonló cipőben jár,annak ez jól jöhet,ha magától nem jön rá.Ha azok után is erőszakosan tolnak a pálya felé,hogy tudják,hogy nem akarod,én azokat nem is nevezném szülőknek.
2020. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!