Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha bemegyek a munkaügyi...

Ha bemegyek a munkaügyi központba bejelenteni magam álláskeresőnek, akkor egyetemi végzettséggel milyen munkát fognak felajánlani?

Figyelt kérdés

Most végeztem egyetemen, és olyan munkát szeretnék végezni, amire a társadalomnak szüksége van. Nincs kedvem hülye HR-eseket győzködni arról, hogy márpedig szükségük van rám.


De azzal is tisztában vagyok, hogy a munkaügyi központ se feltétlenül olyan munkát ajánl fel, amire a társadalomnak szüksége van.


2020. júl. 29. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ezt tőlük kéne megkérdezned.


Azt sem írtad, hogy hol laksz, mi a végzettséged? Van egyáltalán valami tapasztalatod?

2020. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szándékosan nem írtam, mert tudom, hogy olyan munkában biztosan nem fognak állást ajánlani. Az érdekel, hogy az első kezük ügyébe kerülő utcaseprői állást ajánlják fel, vagy mást?
2020. júl. 29. 16:53
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem leginkább semmilyent. Én már 4 hónapja regisztrált álláskereső vagyok, de nem ajánlottak fel semmit. Igaz nekem csak érettségim van.
2020. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Neked ilyenkor nem jár álláskeresési járadék?

2020. júl. 29. 16:59
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Értsd meg, hogy számít a környék is. Nem mindegy, hogy Budapest vagy Akasztó.


Van, akit iskolához vettek fel adminisztratív munkakörben. Van, akinek semmit nem ajánlottak. Van, aki ment közfoglalkoztatásba, miután lejárt a 3 hónap.


Illetve, ha biztosan tudod, hogy nem ajánlanak olyan állást felajánlani, akkor minek kérdezel?


Elvileg értelmiségi vagy. Ne haragudj...


Ahogy írtam, személyesen tőlük kérdezd meg.

2020. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
De járt, 3 hónapig. Most már csak ezt a 22.800 Ft/hó összeget kapom.
2020. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Bocs, de ez nem válasz.


Éppen azért teszem fel itt a kérdést, hogy ne kelljen elmennem a munkaügyi központba a nagy semmiért.

2020. júl. 29. 17:04
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm.

2020. júl. 29. 17:05
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell elmenni, elég ha telefonálsz. Amúgy se kötelező magadat regisztrálni, mint álláskereső.
2020. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyi központ baromi ritkán ajánl állást. Mikor én regisztráltam, megkérdezték, hogy milyen munkák érdekelnek, de amennyire láttam, leginkább olyan munkák vannak, amikre másképp a kutya se jelentkezik. Az aktuális munkákat meg tudod nézni, ha bemész hozzájuk. Viszont ők nem munkaközvetítő, nem úgy működik, hogy bemész és majd ők keresnek neked olyan munkát, ami tetszik. Bizony kénytelen leszel állásokra jelentkezni és hülye hr-eseket győzködni.
2020. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!