Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A koronavírus ideje alatt...

A koronavírus ideje alatt felvett munkabért milyen esetekben kell visszafizetnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A munkahelyemről betegség miatt- mondván- alkalmatlan vagyok a munkakör betöltésére- ki akarnak rugni. Egész évben nem voltam táppénzen, most két hete kimerültséggel vagyok itthon vélhetően nem sokáig, mert nekem is kell a pénz, amihez dolgoznom kell.

Ha a munkáltatóm megteszi, hogy kirúg ilyen ok miatt,ami sztem számomra nem róható fel, akkor vissza kell-e fizetnem a koronavírus alatt felvett munkabérem?


Előre is köszönöm a válaszokat



2020. júl. 30. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell visszafizetni. Max azt követelheti, ha túl sok szabit adott ki az időarányoshoz képest. De normálisabb helyeken benyelik.
2020. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is így gondoltam, de a mai világban már nem biztos az ember.....
2020. júl. 30. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amiért megdolgoztál, az jár, nem kell vissza fizetni.


És ha több szabit vettél ki, az sem vonható le.

2020. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

A fizetésről jól szóltak a többiek, te dolgoztál, nekik ki kell fizetni.

A másik része jobban piszkál, az alkalmatlanság. Ne írj alá közös megegyezést, hacsak nem ajánlják azt a sima felmondásnál lényegesen jobb feltételekkel. Ha jól értem, te dolgozol és ellátod a feladatod, ezért az indoklást, ha fel is mondanak neked, vitasd, mert ha 2 hét betegszabival akarják indokolni, akkor az nem áll meg, hiszen nem tartósan váltál alkalmatlanná, hanem két hét gyógyulás kellett.

2020. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

xx negyedik ...

Úgy értsd, hogy vitatod, hogy a felmondás tudomásul vételét nem írod alá vagy rávésed, hogy az indoklást és a felmondás hatályosságát nem fogadod el és EZT írod alá.

2020. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!