Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A technikus végzettség miben...

A technikus végzettség miben jobb, mint egy szakmunkás végzettség?

Figyelt kérdés

Pl egy magasépítő technikus vagy egy kőműves?

Egy épületgépész technikus vagy egy víz-gáz és központifűtés szerelő?

Olyat is olvastam, hogy technikusit nem érdemes végezni, mert csak elméleti dolgot tanul, de a gyakorlati részéhez meg nem fog érteni.



2020. aug. 1. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Magasabb végzettség.

A technikus érettségizett.

2020. aug. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De egy technikus is el tud menni maszekolni? Tud vállalkozni, mint egy sima gázszerelő?

Egy ilyen papír feljogosít egyáltalán arra, hogy gázszerelőként dolgozzak?

2020. aug. 1. 03:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Környezetvédelmi és vízgazdálkodási technikusként és ki sem tudom törölni a végzettségemmel, mert kemény fedeles.
2020. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden technikus és szakmunkás végzettség mellé le van írva, hogy milyen tevékenység végezhető vele.

[link]

A technikus képzéshez kell érettségi vizsga, kb. ennyi a differencia. Nem annak érezheted hátrányát, hogy ha technikus helyett szakmunkás bizonyítványod van (vagy fordítva), hanem ha nincs érettségid. Nagyon sok képzéshez és kivétel nélkül minden felsőfokú képzéshez követelmény az érettségi bizonyítvány. Ez okozhat problémát a jövőben, ha még is meggondolnád magad 5 vagy 10 év múlva, és el akarsz végezni egy főiskolát vagy OKJ (tudom, jan. 1-től más lesz) rendszerű képzést.

2020. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó, de érettségivel jobb az, ha magasépítő technikusnak jelentkezek, mint ha sima kőművesnek?
2020. aug. 1. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tudom, más területen dolgozom, de azért linkeltem be az adott oldalt, hogy meg tudd nézni mi a különbség tevékenységi szinten a két szakma között.
2020. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!