Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek van aktív jogviszonya...

Akinek van aktív jogviszonya az egyetemmel, nem dolgozhat főállásban?

Figyelt kérdés

Eddig csak diákmunkákból éltem egyetem mellett. Sajnos elhúzódik nagyon, Viszont már be sem kell járnom az egyetemre, csak 1-2 vizsga van hátra.


Viszont szeretnék rendesen, főállásban dolgozni, gyakorlatilag bármit. csak ne diák viszonnyal. Mert eddig azt tapasztaltam, hogy a diák bér nevetségesen alacsony, és ha lebetegedtem, se táppénz, se szabadnap.


Szóval álláskereső vagyok éppen. De egy ismerősömmel beszélgettem, aki szerint, ha valaki egyetemre jár akkor jogilag csak diák munkát vállalhat, mert a TB-t nem kell fizetnünk. Én ezt nem teljesen hiszem el neki. Több emberről is tudok , akik munka (nem diák) mellett diplomáztak le például, bár az lehet levelező jogviszony volt..



2020. aug. 1. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Már miért ne lehetne pl. valamilyen vállalkozásod?

Ha ugyanúgy eleget teszel a követelményeknek, ott vagy az előadásokon,

a konzultációkon, stb., stb, nyilván lehet.

Amúgy tanulmányi osztály.

2020. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Semmi akadálya nincs annak, hogy akár teljes munkaidős munkaviszonyt létesíts és tarts fent a hallgatói jogviszony mellett.

A bruttó béredből természetesen minden adót és járulékot le fognak vonni, amit minden más munkavállalótól is kell.

2020. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudsz átmenni levelezőre?Egyébként sok sikert,remélem sikerül főállású munkát találnod!
2020. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd hülye


de azt ugye tudod, hogy a nem diákmunka után nem 15, hanem 33,5%-ot vonnak le a bruttó béredből?

2020. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Te magad írod, hogy ismersz embereket, akik így dolgoznak, akkor nem mindegy, hogy mit mond az ismerősöd? Valóban diákként nem kell tb-t fizetned, de nem tilos fizetni. Dolgozhatsz nyugodtan.
2020. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tisztában vagyok vele, hogy több az adó. De itt "keleten" általában 700FT-os órabérek vannak a diákoknak. Szerintem ennél még a minimálbér is több. És Nagyon rossz, ha egy betegség esetén nem dolgozik egy diák, arra a hétre 0 Ft-t kap.

Igen sejtettem, hogy az ismerősöm elég buta, de kíváncsi voltam tényleg létezik- e erre valami jogszabály. Mondjuk nem találtam :D

2020. aug. 1. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
10:18-as vagyok,miért lettem lepontozva? :( Én csak kérdeztem valamit és sok sikert kívántam.
2020. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is nappalis voltam, mellette meg főállásom volt. Senkit se érdekelt. Rendes főállású bérem volt, mellette meg volt nappalis diákom. Ennyi
2020. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én nem pontoztam senkit :(
2020. aug. 2. 23:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!