Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy diplomával itt Magyarorszá...

Egy diplomával itt Magyarországon indformatikusként lehet kezdőként keresni 1 Milliót bruttóba?

Figyelt kérdés

2020. aug. 12. 21:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó, Németországot ne keverjük már ide... Meg Ausztriát. Ott teljesen más értéke van 3000 eurónak, mint itthon...


Bár én azt nem hiszem el, hogy te kezdő burkolóként 900-at kapsz kinnt. Na mindegy...


Kezdőként semmilyen diplomával nem fogsz te bruttó egymilliót keresni itthon. Sok helyen az már középvezető, valahol felsővezető szintű fizetés...

Nem tudom mint informatikus milyen téren akarsz elhelyezkedni. Példaként mondom, nálunk ahol dolgozom (~1500-2000 fős autóipari beszállító) az IT részleg 5 főből áll. Nyilván ez az informatika szakma felszínének a kapargatása, ezzel tisztában vagyok. Nálunk a felsővezetők (logisztikai vezető, minőségügyi vezetők, termelésvezetők) bőven nettó 1 millió felett keresnek, céges autójuk van tankolókártyával, stb... Az itteni IT vezető (az 5 fő főnöke) konkrétan nem felsővezető pozícióban van (teljesen jogosan). Nem kap se céges autót, se bruttó 1 milliót. De megkockáztatom, még bruttó 800-at sem. És Nem 2 éve van a cégnél. De nem is 4. És nem tegnapelőtt diplomázott.


Nyilván ha más irányvonalban gondolkodsz, az teljesen más tészta.

Egy szó mint száz, a bruttó egymilliót nyugodtan felejtsd el kezdésként. Még a jóval tapasztaltabbak se nagyon keresnek ennyit szerintem. Pláne ha csak "mezei" informatikus.


Az ilyen munkakörök amik ennyit fizetnek (br. 1 misi), ritkán olyanok, hogy csak egyedül csinálsz valamit a ranglétra alján, és felfele jelentesz. Ez a bérkategória már nem az a szint. Melyik szakma az, ahol a fizetés 1 misinél kezdődik a "legalsó" szinten lévő alkalmazottaknak, és onnan megy felfele a csoportvezetőknek, felsővezetőknek? Nemnagyon van ilyen... Ezeken a szinteken már általában csoport tartozik hozzád / alád, valakinek / valakiknek a felettese vagy.


De ha van ilyen hely, ahol 1 misiről indulnak az egyszerű (hierarchiában alsó szinten lévő) alkalmazottak, és onnan csak felfele van, mondjátok és váltok :D


Én mérnök vagyok. Nettó fizetésekről fogok beszélni: Itt a kezdő mérnökök 300 körül keresnek. Akinek van némi tapasztalata, itt van pár éve az 4-450 ezret megkeresi. Mérnök csoportvezetők 5-6-700 ezer, úgy hogy 3-4-5 ember felettese vagy. A minőségügyi vezető pedig nettó 1 millió feletti kategória (szerintem inkább a 2-höz közelít) + céges autó, és 20-25 ember tartozik alá.

Szóval igen. Nem úgy van, hogy egymillióról indul a mérnöki szint, és onnan megy felfele.

2020. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!