Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 évesen egy piacképtelen...

25 évesen egy piacképtelen diplomával menjek el egy másik alapszakra levelezőn vagy tanuljak inkább szakmát estin?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem inkább dolgozz. Aztán ha a munkához kell egy új diploma, azt csinálod majd levelezőn.
2020. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Már miért dolgozzak? Nem érted, hogy piacképtelen diploma? Jelenleg minimálbért kapok. Muszáj tanulni valamit ha normálisan akarok élni. Vagy törődjek bele hogy szarul választottam és éljek mélyszegénységben életem végéig?
2020. aug. 14. 22:58
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Milyen diploma? Mire mennél el?
2020. aug. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Közigazgatás-szervező


Közgazdálkodás közpolitika Msc

vagy elmegyek szakmát tanulni, burkolónak estin.

2020. aug. 15. 00:53
 5/19 anonim ***** válasza:
Gyere programozónak. Vannak gyakorlatorientált gyorstalpaló cégek amik átképeznek pl codecool. Kerület amibe kerül de megtérül gyorsan.
2020. aug. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És egy ilyen gyorstalpalóval el is lehet helyezkedni? Programozáshoz nem kell diploma?
2020. aug. 15. 01:19
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

De még most sem tudod ha jól látom, hogy pontosan mit is szeretnél csinálni. Miért nem? Először ezt kéne kitalálni.


Én 23 évesen jöttem rá, hogy pénzügyekkel akarok foglalkozni és utána kezdtem el a pénzügy-számvitel alapszakot. Te is először találd ki, hogy mit csinálnál kva szívesen, amiben pénz is van. Ennek, hogy random elmész burkolónak vagy programozónak, semmi értelme, ha egyik sem érdekel őszintén. Így max néhány év alatt kiégsz bármelyikben. Mit szeretnél csinálni? Mi érdekel?

2020. aug. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a programozó, de ne gyorstalpalózz hanem menj inof Msc-re és gyakornokoskodj mellette, különben nem fogsz tudni elhelyezkedni.
2020. aug. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#5: Nem mindenkinek való a programozás, mivel ha valaki a fizetésért kezdené el ezt tanulni/dolgozni benne, abból nagy általánosságban nem lesz jó szakember, és hígul a szakma. Persze adminisztrátorok mindig kellenek, akik az idő 80%-ban a pl termékeket töltik fel, 20%-ban meg megoldják, hogy szép is legyen az adott termék leírás (pl css), de ettől ez még programozás, és sokat nem is keresnek vele...


Inkább azt találja ki a kérdező, hogy mi érdekli, aztán abban mélyüljön el. Akit érdekel valami, az általában jól is tudja csinálni, és fejlődhet benne (akárcsak a programozásnál). Ha ez megvan, utána lehet gondolkozni, hogy milyen oktatási lehetőségek vannak azon a területen.

2020. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Latintanárként végeztem, természetesen nem abban dolgozom. Nekem ne beszélj piacképtelen diplomáról. Dolgozt, derítsd ki, mihez kezdhetsz.
2020. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!