Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idősebb válaszolók, tényleg...

Simon Petrikov kérdése:

Idősebb válaszolók, tényleg igaz, hogy régebben nem voltak annyira fontosak a szociális képességek a munkakeresésben?

Figyelt kérdés

2020. aug. 19. 20:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Mit értesz szociális képességen???


Akinek volt szakmája, azt arra területre alkalmazták, ha végzettség helyett piros tagkönyve volt, akkor még polcot is raktak alá.

A szakmai végzettséggel nem rendelkezők lehettek betanított munkások szalagon, vagy segédmunkások építkezéseken, rakodók, stb.


A dolgozó beállt, beült a helyére, dolgozott, és kész.

Mert ezen túl a mai világban, mi kell még, ami szociális??

2020. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha a rendszerváltás előttre gondolsz, ott például abban a tekintetben mindegy volt bármilyen szociális készség, hogy volt-e munkád vagy sem. Volt. Nem volt más opció. Ha mást nem, beraktak valami alja munkára, ahová a fele csapat már amúgy is csak melegedni járt be, és a fizetés is annyira volt elég hogy száraz kenyéren túléld a hónapot. Lényegében amíg tarva volt a terv (papíron legalábbis), a kutyát nem érdekelte, milyen munkaerő voltál.
2020. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Szakszervezeti titkárnak csináltak munkakört, szakmai végzettsége nem volt. A munkaköre: levegő-felelős.

Minden nap végigjárta az összes irodát, műhelyt, öltözőket, raktárakat... megmérte hány fok a hőmérséklet, és erről vezetett nyilvántartást.

Ez volt.

2020. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Igy volt tényleg.
2020. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt munkakeresés, legalábbis nem a szó klasszikus értelmében. Ha nem volt munkád, amit magadtól találtál, kijelöltek neked egyet.


Viszont sok minden más nehezebb, vagy egyenesen lehetetlen volt. Például felsőoktatásba vagy külföldre menni - ha azt mondta a kormány, hogy nem, akkor nem. Így jártál. Más rendszer volt, de én igazából úgy látom, hogy az idősek nagyobb örömmel tekintenek vissza rá ahhoz képest, mint ami most van. Ebben a kapitalista rendszerben minél kevesebb a hátszeled, annál nehezebb az érvényesülés. Ha nagyon a legalján születsz, akkor nagyon-nagyon jó eséllyel ott is maradsz.

2020. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ötösnek van igaza: pl. mostanság ezek a hülye állásinterjúk vannak divatban, szinte még a szalaghoz is az kell, meg mittudomén mihez is... tehát a Kérdező valószínűleg erre gondolt (tudsz-e kommunikálni).
2020. aug. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Valóban sokkal nehezebb most munkahelyet találni, mint a régi világban. De akkor ugye annak politikai okai voltak, hogy nincs munkanélküliség, nincs csöves, hajléktalan. Ha találtak, akkor azt begyűjtötték a hatóságok!

Mivel a mai gazdaságot csak a profit termelés érdekli, és a veszteséggel működő gyárakat, cégeket bezárták, több a munkát kereső, mint a munkahely. Hát ezért tudnak válogatni a jelentkezők között.

2020. aug. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Nekem állásinterjú végén azt mondta a hölgyemény, mivel nincsen facebookom nem tudnak felvenni.

Kérdem én akkor mire fel a 4 körös interjú?

2020. aug. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
😳😳😳🤐🤐🤐
2020. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Régen a munkakeresés úgy működött, hogy valahol dolgozni kellett. A KMK-sokat (közveszélyes munkakerülők) elvitte a hatóság. Ennek az volt a célja, hogy ne lopj, ne rabolj, ne ölj embert azért mert mondjuk éhezel. Legyen mindenkinek jövedelme, amiből meg tud élni. Akkor nem fetrenghettél az utcán szarosan-hugyosan, mindenkinek dolgoznia kellett 14 éves kortól, ha nem tanultál tovább közép-, vagy felsőfokú iskolában.


Akinek nem volt képzettsége, az gyárban szalag mellett dolgozott, vagy a TSZ-ben, mint betanított munkás. Csak akkor lazább volt minden, nem szakadtál meg, és nem egyes kapitalisták zsebét tömted degeszre úgy, hogy egészségileg kikészülsz. Nem volt SZJA, csak nyugdíjhoz vontak járulékot. Nálunk például volt húspénz, ami azt jelentette, havi 300 forintot kaptunk pluszban, hogy tudjunk húst venni. Ha 2 óránál többet töltöttél utazással (főleg építőipar), akkor különélési díjat is fizettek azért, hogy többet vagy távol a családodtól, mint általában a többiek, ezzel honorálták.


Tök mindegy, hogy mihez értettél, milyen képességekkel rendelkeztél, megkeresték azt a munkaterületet, ahol hasznodat vették és oda tettek át.

2020. aug. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!